Egzaminatorzy WORD wznowili protest. Egzaminy znów odwołane

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. YouTube

Tak jak w sierpniu, egzaminy zostały odwołane. W poprzednim miesiącu dotyczyło to 40 placówek.
  • Nadeszła kolejna odsłona protestu egzaminatorów prawa jazdy.
  • Znów egzaminy został odwołane.
  • Strajkujący odrzucili propozycję 20-procentowej podwyżki, którą ich przedstawiciel nazwał “okruchami z pańskiego stołu”.
  • Zobacz też: Protest kierowców odwołany. Zawarto pilne porozumienie

Ponad miesiąc temu pisaliśmy o proteście ze strony pracowników Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Domagali się zmian w systemie egzaminowania, wyższych płac i rozmów z ministrem. Po rozmowach z wiceministrem infrastruktury strajkujący stwierdzili, że “czują się zignorowani”.

Tak jak w sierpniu, egzaminy zostały odwołane. W uprzednim miesiącu dotyczyło to 40 placówek. Każdego dnia problem z egzaminami może wystąpić w innym ośrodku ruchu drogowego, dlatego warto dla zdającego, aby wcześniej sprawdził stronę internetową.

“Okruchy z pańskiego stołu”

Wojciech Dusza, jeden z przedstawicieli strajkujących, powiedział:

To jest kolejna próba testowania naszej determinacji, ale egzaminatorzy już nie raz pokazali, że potrafią uderzyć pięścią w stół. Propozycja, która tutaj padła, to tak naprawdę są okruchy z pańskiego stołu po 14 latach. Nigdy na to się nie zgodzimy.

Owe “okruchy z pańskiego stołu” to propozycja 20-procentowej podwyżki, na którą protestujący się nie zgodzili. RMF24 pisze, że “ich zdaniem resort nie przedstawił źródeł finansowania i wciąż podwyżki uzależnia od sytuacji finansowej WORD-ów. Nie zgodzili się także, by ich wynagrodzenie wciąż było dzielone na pensję zasadniczą i dodatek zadaniowy”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMF24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY