Egzaminatorzy WORD znów strajkują. W wielu miastach odwołano egzaminy na prawo jazdy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. YouTube

Trwająca akcja protestacyjna w kraju ma potrwać cały tydzień.

Pracownicy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego wznowili swój strajk z lipca tego roku. Włocławek, Lublin, Bielsko-Biała, Łódź, całe województwo śląskie i inne miejsca zostały wyłączone od możliwości przystępowania do egzaminów praktycznych na prawo jazdy.

Pierwszy protest odbył się w dniach od 4 do 8 lipca, a strajkowało ok. 26 ośrodków egzaminacyjnych. Wielu pracowników placówek udało się wówczas na urlopy lub zwolnienia lekarskie. W niektórych obiektach odwołano wszystkie egzaminy.

Rząd

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber oznajmił, że wznowienie strajku nie było zapowiedziane, a nawet nastąpiło wbrew wcześniejszym ustaleniom. Na spotkaniu reprezentantów ministerstwa z egzaminatorami postanowiono powołać specjalną grupę do znalezienia rozwiązań w sprawie postulatów. W poniedziałek 8 sierpnia wznowiono protest.

Umówiliśmy się na działania ze środowiskiem dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego i egzaminatorów, w zespole trójstronnym. W kolejnych tygodniach praca nad nowym modelem wynagradzania egzaminatorów korzystniejszym z ich punktu widzenia. Wydawało się, że taka propozycja została uzgodniona i jest realizowana. Natomiast dzisiaj dowiadujemy się, że egzaminatorzy wznawiają protest. Nie rozumiem postępowania, ponieważ Ministerstwo Infrastruktury było gotowe do realizacji uzgodnień ze spotkania z końca lipca tego roku.

Strajkujący

Czego chcą strajkujący? Tego, co prawie wszyscy strajkujący – żądają podwyżek. Na początku swojej pracy zarabiają 3 tysiące netto. Domagają się także rozmów z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem oraz zmian w przepisach egzaminowania. Chodzi m.in. o uzyskanie niezależności w zakresie wyniku egzaminu. Jako powód wznowienia protestu podają:

Protestujemy, gdyż Minister Infrastruktury nas zlekceważył! Jego zastępca Pan Weber w odpowiedzi na interpelację nr 34436 z 2022 stwierdził, że Minister nie ma zamiaru pochylić się nad naszymi postulatami. Co więcej, wprowadzając poza naszą wiedzą dyrektorów do zespołu roboczego, sprytnie pozbawił nas możliwości negocjacji w sprawach zmiany systemu egzaminowania jak i sposobu oraz systemu wynagradzania.

Trwająca akcja protestacyjna w kraju ma potrwać cały tydzień.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja, TVP 3 Katowice, Ścigacz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY