Upamiętnienie “żołnierzy wyklętych” w Beskidzie Sądeckim [+FOTO]

foto
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Hala Łabowska

Hala Łabowska / Fot. Twitter

Przed ołtarzem polowym zgromadzili się samorządowcy, politycy, rodziny żołnierzy, patrioci z całej Polski - napisał IPN.
  • Na Hali Łabowskiej oddano hołd ks. Gurgaczowi i żołnierzom PPAN (Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej).
  • Na początku odbył się Apel Poległych na cmentarzu w Nawojowej, gdzie spoczywa ciało kpt. Stanisława Pióra ps. “Emir”, dowódcy partyzantów.
  • Następnie w Łabowej przy pomniku ks. Władysława Gurgacza ps. “Sem”, kapelana partyzantów, złożono kwiaty.
  • Zobacz też: Zmiany w rosyjskich szkołach. Dzieci będą słuchać o “specjalnej operacji” na Ukrainie

W sobotę 3 września na terenie Beskidu Sądeckiego upamiętniono tzw. żołnierzy wyklętych, którzy po zakończeniu II wojny światowej postanowili walczyć z komunistycznym okupantem w szeregach Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej. Na wydarzeniu obecni byli przedstawiciele rządu.

“Wyklęci”

Na Hali Łabowskiej oddano hołd ks. Gurgaczowi i żołnierzom PPAN (Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej). IPN Kraków napisał na Twitterze:

Przed ołtarzem polowym zgromadzili się samorządowcy, politycy, rodziny żołnierzy, patrioci z całej Polski, leśnicy, poczty sztandarowe. Krakowski IPN reprezentowała Cecylia Radoń, zastępca dyrektora.

Na początku odbył się Apel Poległych na cmentarzu w Nawojowej, gdzie spoczywa ciało kpt. Stanisława Pióra ps. “Emir”, dowódcy partyzantów. Następnie w Łabowej przy pomniku ks. Władysława Gurgacza ps. “Sem”, kapelana partyzantów, złożono kwiaty.

W końcu sprawowana była Msza święta na Hali Łabowskiej, której przewodniczył ks. Zbigniew Kras, kapelan Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Homilię wygłosił ks. Henryk Michalak.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY