- Zobacz też: Ogromne pieniądze na dewiacyjną propagandę. Dulkiewicz wydała 135 tys. zł na wizytę…w TVN!
Według londyńskiej grupy praw pracowniczych Equidem w zeszłym tygodniu władze Kataru aresztowały ponad 60 zagranicznych pracowników, którzy twierdzili, że nie płacono im nawet przez siedem miesięcy, deportując niektórych z nich.
Katarski urzędnik potwierdził aresztowania, twierdząc w oświadczeniu, że protestujący “łamali przepisy dotyczące bezpieczeństwa publicznego”. Katar polegał na tysiącach pracowników będących migrantami, głównie z Indii, Nepalu, Bangladeszu i Pakistanu. Chodziło o zbudowanie siedmiu nowych stadionów, nowego lotniska i innych wysokobudżetowych projektów infrastrukturalnych przed Mistrzostwami Świata.
Pracownicy migrujący
Aresztowania następują po latach oburzenia z powodu traktowania przez Katar licznej populacji zagranicznych pracowników. Analiza przeprowadzona przez Guardiana w zeszłym roku wykazała, że co najmniej 6500 pracowników migrujących zginęło w Katarze w ciągu ostatniej dekady. Grupy takie jak Amnesty International i Human Rights Watch doniosły o nadużyciach w pracy związanych z budową podczas Mistrzostw Świata w Katarze, w tym pracy przymusowej i złych warunkach mieszkaniowych.
Według Amnesty International w Katarze pracuje 1,7 miliona pracowników migrujących, co stanowi 90% siły roboczej kraju. Katar wydał ok. 200 miliardów dolarów na budowę na zbliżający się mundial. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej po raz pierwszy w historii odbędą się w kraju islamskim, i po raz pierwszy jesienią, z powodu upałów w kraju.
Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com
Forbes