UE chce szkolić ukraińskich żołnierzy w jednym z sąsiednich krajów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wysoki Przedstawiciel Unii Europejskiej do Spraw Zagranicznych Josep Borrell.

Wysoki Przedstawiciel Unii Europejskiej do Spraw Zagranicznych Josep Borrell. / Fot. PAP/EPA/JULIEN WARNAND. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Polska, Czechy, Wielka Brytania, Francja dostarczają zaawansowaną broń, z którą trzeba sobie radzić, a to wymaga przeszkolenia - napisała Interfax-Ukraina.

Joseph Borrell, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej oraz wysoki przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa powiedział na konferencji prasowej, że Unia Europejska planuje szkolić ukraińskich żołnierzy w jednym z krajów sąsiadujących z Ukrainą.

To nie będzie na Ukrainie, ale w sąsiednim kraju.

W jakim? Tego nie podał. Ukraina graniczy z Rosją, Białorusią, Polską, Słowacją, Węgrami, Rumunią i Mołdawią. Rosję i Białoruś z pewnością należy odrzucić. Mołdawia nie należy do UE. Wybór Węgier jest raczej wątpliwy. Zostają Polska, Słowacja i Rumunia.

Szkolenie

Agencja Interfax-Ukraina podała:

Polska, Czechy, Wielka Brytania, Francja dostarczają zaawansowaną broń, z którą trzeba sobie radzić, a to wymaga przeszkolenia.

Niedawno minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapowiadał, że Polska będzie miała najsilniejsze wojska lądowe w NATO.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY