Wojna na Ukrainie. Rosjanie wystawili na ostrzał sztab grupy Wagnera

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ranni członkowie grupy Wagnera

Ranni członkowie grupy Wagnera / Fot. Twitter

Siły ukraińskie zniszczyły sztab najemników z grupy Wagnera w mieście Popasna w obwodzie ługańskim. Szef ukraińskiej administracji obwodu, Serhij Hajdaj podkreślił, że atak został przeprowadzony dzięki publikacji rosyjskiego dziennikarza ujawniającego kryjówkę.
  • W niedzielę jak poinformował szef ukraińskiej administracji obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj ostrzelano bazę grupy Wagnera.
  • Jak się okazało, Ukraińcy mieli ułatwione zadanie dzięki “nieopacznej” publikacji zdjęć z miejsca kryjówki przez rosyjskiego dziennikarza.
  • Eksperci z Conflict Intelligence Team nie wykluczają możliwości, że ujawnienie kryjówki było celowym działaniem, aby zlokalizować ukraińskie wyrzutnie rakietowe.
  • Zobacz także: Będzie nowy gazociąg łączący Francję z Hiszpanią? Wcześniej miał być nieopłacalny finansowo

W niedzielę ukraińskie siły przeprowadziły ostrzał artyleryjski na jedną z baz należących do rosyjskiej grupy Wagnera – specjalnej jednostki prywatnej Władimira Putina. Jak poinformował szef ukraińskiej administracji obwodu, Serhij Hajdaj ustalana jest obecnie liczba ofiar. Podkreślił, że namierzenie bazy było ułatwione dzięki publikacji jednego z rosyjskich dziennikarzy.

W sprawie ataku sił ukraińskich na grupę Wagnera pojawiają się sprzeczne informacje. O zniszczeniu bazy w Popasnej, kontrolowanej przez wojska rosyjskie, powiadomiły najpierw w niedzielę prorządowe media w Rosji. Wcześniej jeden z rosyjskich reporterów opublikował w swoich mediach społecznościowych zdjęcia z bazy. 

Rosyjski korespondent umieścił w Internecie fotorelację ze sztabu Grupy Wagnera w Popasnej, która umożliwiła jej dokładną geolokalizację. Ukraińcy z oferty skorzystali i sztab ostrzelali. Wielu zabitych i rannych, w tym wśród dowództwa

– poinformował redaktor portalu “nowylad.pl” Michał Nowak.

Z kolei niektórzy eksperci, jak np. grupa Conflict Intelligence Team nie wykluczyli, że publikacja była celowa i miała za zadanie sprowokować atak ukraiński. Taki atak miałby ułatwić Rosjanom określenie lokalizacji zachodnich wyrzutni używanych przez siły ukraińskie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY