Biden szykuje się na reelekcję. Demokraci mają inne zdanie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Joe Biden na szczycie G7 w Niemczech.

Joe Biden na szczycie G7 w Niemczech. / Fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN / POOL Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Prezydent Joe Biden i wiceprezydent Kamala Harris mogą pozyskać poparcie Partii Demokratycznej w sprawie wyborów prezydenckich w 2024 roku. Jednakże ostatnie sondaże zaufania są mocno nieprzychylne obecnemu przywódcy Stanów Zjednoczonych.

W czwartek, w środku rodzinnych wakacji na wyspie Kiawah w Południowej Karolinie, prezydent Joe Biden pochwalił swoją wiceprezydent Kamalę Harris.

Minęły dwa lata, odkąd ogłosiłem Kamalę Harris jako moją partnerkę do startu w wyborach. Jest nieustraszoną wojowniczką i najlepszym partnerem, jakiego można mieć w pracy

– powiedział prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden.

Na te słowa odpowiedziała wiceprezydent Kamala Harris, która podziękowała Bidenowi za ciepłe słowa, wspominając jak została wybrana na jego wiceprezydent.

Dwa lata temu Joe Biden zadzwonił do mnie, aby dołączyć do niego w wyborach jako wiceprezydent

– napisała z kolei wiceprezydent Kamala Harris.

Prezydent Biden podkreślił jeszcze raz swoje podziękowania za dotychczasową pracę, zapewniając swoją gotowość do jej kontynuacji w przyszłości.

Czytaj więcej: “Solidarność żyje”. IPN poszukuje autora napisu

Biden zamierza ubiegać się o reelekcję

Pojawiły się również spekulacje na temat ubiegania się o reelekcję Bidena za dwa lata. Już obecnie jest najstarszym prezydentem USA w historii, co może mieć wpływ przy decyzji Amerykanów.

Jednak Biden utrzymuje, że zamierza ponownie wystartować. Jednakże rośnie wśród Demokratów niechęć do niego jako osoby niereprezentującej już młodzież. W wielu sondażach śledzących Biden notuje coraz gorsze poparcie.

W czerwcu, krocząca ocena CIVIQS w zakresie zatwierdzania stanowisk sprawiła, że prezydent Biden uzyskał 31% przychylności – najniższy wynik w historii badania.

A w lipcu ankieta Monmouth University wykazała, że poparcie Bidena wynosiło 36% — najniższa wartość związana z Bidenem w tym sondażu.

Jeśli chodzi o Harrisa, w niedawnym sondażu Morning Consult/Politico wymieniono wiceprezydent z oceną akceptacji pracy na poziomie 38%.

Według Breitbart News, Harris nie przemawiała na ceremonii Bidena podpisania ustawy o CHIPS w Białym Domu. Jej ostatnia rozmowa z prezydentem Bidenem, promująca prawa do aborcji, odbyła się 3 sierpnia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

newsmax.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY