Wirtualna mapa pokazuje, gdzie odnotowano najwięcej ukraińskich imigrantów. Polska na drugim miejscu [+FOTO]

foto
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Korczowa, 05.04.2022. Uchodźcy na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej.

Korczowa, 05.04.2022. Uchodźcy na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej. / Fot. PAP/Darek Delmanowicz Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Najwięcej Ukraińców ulokowało się w Rosji. Na drugim miejscu jest Polska, na trzecim Niemcy. Co ciekawe, "uchodźców" odnotowano nawet w odległej Islandii.
  • Opublikowane zostały statystyki dotyczące liczb przekroczeń granic i obecności ukraińskich imigrantów w różnych krajach.
  • Od 24 lutego zarejestrowano 10 623 910 przekroczeń granicy z Ukrainy.
  • W drugą stronę liczba ta od 28 lutego wyniosła 4 506 002.
  • Najwięcej Ukraińców ulokowało się w Rosji. Na drugim miejscu jest Polska, na trzecim Niemcy.
  • Zobacz też: Węgry przelały Rosjanom pieniądze. Ropa znów popłynie rurociągiem

Powstała witryna internetowa ze statystykami dotyczącymi liczb przekroczeń granic i obecności ukraińskich imigrantów w różnych krajach. Należy tu jednak zaznaczyć, że wedle definicji, uchodźcą jest osoba, która ucieka z kraju zagrożonego np. wojną. Osoba uchodząca z powodu wojny zatrzymuje się w najbliższym bezpiecznym miejscu. Jeśli wędruje dalej w poszukiwaniu bardziej sprzyjających lub wygodnych warunków, jest raczej imigrantem ekonomicznym.

Dane

Z danych aktualizowanych w każdy tydzień wynika, że do 10 sierpnia 2022 roku w całej Europie odnotowano 6 373 256 “indywidualnych uchodźców z Ukrainy”. Liczba “uchodźców z Ukrainy zarejestrowanych do ochrony czasowej lub podobnych krajowych systemów ochrony w Europie” wyniosła 3 818 552.

Od 24 lutego zarejestrowano 10 623 910 przekroczeń granicy z Ukrainy. Liczba ta odzwierciedla ruchy transgraniczne (a nie osoby). Dodatkowe 105 000 osób przeniosło się do Federacji Rosyjskiej z obwodów donieckiego i ługańskiego w dniach 18-23 lutego.

W drugą stronę liczba ta od 28 lutego wyniosła 4 506 002. Ruchy powrotne na Ukrainę mogą mieć charakter wahadłowy i niekoniecznie oznaczają trwałe powroty, ponieważ sytuacja na Ukrainie pozostaje wysoce niestabilna i nieprzewidywalna.

Rosja, Polska, Niemcy… Islandia?

Jak widzimy na mapce, najwięcej Ukraińców ulokowało się w Rosji. Na drugim miejscu jest Polska, na trzecim Niemcy. Za podium znalazły się Czechy. Co ciekawe, “uchodźców” odnotowano nawet w odległej Islandii.

Statystyki są opracowywane głównie na podstawie danych dostarczanych przez władze. Chociaż dołożono wszelkich starań, aby wszystkie informacje statystyczne zostały zweryfikowane, liczby stanowią dane szacunkowe. Triangulacja informacji i źródeł odbywa się w sposób ciągły.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY