Amerykańscy eksperci: Ukraińskie kobiety i dzieci mogą być przemycane do ZEA jako niewolnicy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Lwów, Ukraina, 31.05.2022. Ukraińscy uchodźcy oczekują na pociąg na peronie dworca we Lwowie po powrocie z kilkumiesięcznego pobytu poza granicami kraju. / Fot. PAP/Vitaliy Hrabar Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Eksperci obrony ostrzegają, że uchodzące ukraińskie kobiety i dzieci są prawdopodobnie sprzedawane w Zjednoczonych Emiratach Arabskich do "niewolnictwa seksualnego" i do niewoli domowej.
  • Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zasugerował, że od czasu inwazji pięć miesięcy temu zaginęło około 200 tys. dzieci.
  • Nowy raport amerykańskich naukowców stwierdził, że niektóre z zaginionych kobiet i dzieci mogą być przemycane do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
  • Autorzy raportu ostrzegają, że traumatyzowane i bezbronne osoby uchodzące będą głównym celem handlarzy ludźmi.
  • Zobacz też: Lubelskie. VII bieg ku pamięci ofiar komunizmu

Odkąd miliony Ukraińców uciekły z rozdartego wojną, wzrosły obawy odnośnie potencjalnego handlu ludźmi.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zasugerował, że od czasu inwazji pięć miesięcy temu zaginęło około 200 tys. dzieci. Teraz nowy raport Waszyngtońskiego Instytutu Obrony i Bezpieczeństwa oraz nowojorskiego Centrum Spraw Zagranicznych ujawnił, że niektóre z zaginionych kobiet i dzieci mogą być przemycane do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Chociaż kwestia handlu ludźmi do Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie jest sama w sobie nowa, raport mówi, że zostanie ona poddana turbodoładowaniu z powodu exodusu uchodźców z Ukrainy. Florian Schmitz, jeden z autorów raportu, wezwał Zachód do pociągnięcia do odpowiedzialności winnych i błagał kraje rozwinięte, by nie przymykały na to oczu.

Potencjalne ofiary

Biorąc pod uwagę masowy ruch bezbronnych kobiet i dzieci z Ukrainy do Rosji od początku wojny, czasami pod przymusem, wydaje się bardzo prawdopodobne, że wiele z nich zostanie sprzedanych do ZEA i innych krajów. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu na ten problem.

Organizacje charytatywne szybko ostrzegły, że przestępcy biorą na cel ukraińskie kobiety i dzieci.

Raport miał na celu rzucenie światła na współczesne niewolnictwo i wykorzystywanie pracowników migrujących, skupiając się zarówno na Zjednoczonych Emiratach Arabskich, jak i roli krajów Europy Wschodniej jako wysoce wydajnych ośrodków handlu ludźmi.

Według ekspertów jest to problem, który pogorszy się od początku wojny, ponieważ wiele kobiet i dzieci jest zmuszonych do opuszczenia swoich domów w poszukiwaniu bezpieczeństwa. Traumatyzowane i bezbronne będą głównym celem handlarzy ludźmi.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Daily Mail

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY