Lubelskie. VII bieg ku pamięci ofiar komunizmu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Bieganie

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

10 września w Lublinie odbędzie się VII Mila Pamięci Ofiar Komunizmu. To bieg z cyklu Lubelskiej Biegowej Triady Pamięci, którego celem jest upamiętnienie bohaterów podziemia antykomunistycznego. Zawody skierowane są do uczniów szkół podstawowych klas V-VIII.

Bieg rozpocznie się 10 września o godz. 8.30 uroczystą zbiórką przy muszli koncertowej Ogrodu Saskiego w Lublinie. Od godz. 9.00 – w 30-minutowych odstępach – na trasę wyruszą trzy grupy biegaczy. Dystans wynosi 1609 metrów.

Mila Pamięci Ofiar Komunizmu jest organizowana w Lublinie od 2016 roku. To jedyny tego typu bieg w Polsce i na świecie. Pomysłodawcą inicjatywy jest Fundacja “Ruch Solidarności Rodzin”. Celem biegu jest upamiętnienie ofiar systemu komunistycznego, w tym znanych i nieznanych bohaterów podziemia antykomunistycznego, którzy oddali życie za wolną Polskę.

Bieg stanowi sztafetę pokoleń. Co roku na medalu ukończenia biegu umieszczany jest wizerunek bohatera podziemia antykomunistycznego, szczególnie związanego z działalnością zbrojną na Lubelszczyźnie. Limit uczestników jest ograniczony. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY