Dymisja szefa Agencji Wywiadu. Piotr Krawczyk odszedł “ze względów osobistych”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Piotr Krawczyk

Piotr Krawczyk / Fot. PAP. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Szef Agencji Wywiadu Piotr Krawczyk podał się do dymisji, ze względów osobistych. Trwają przewidziane w tej sytuacji procedury.
  • Piotr Krawczyk był szefem Agencji Wywiadu od grudnia 2016 roku.
  • Powody dymisji określił jako “osobiste”.
  • RMF 24 twierdzi, że odejście z urzędu może być związane z “aferą respiratorową”.
  • Zobacz też: Starcia między Armenią a Azerbejdżanem. Są ofiary

Rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował na Twitterze:

Szef Agencji Wywiadu Piotr Krawczyk podał się do dymisji, ze względów osobistych. Trwają przewidziane w tej sytuacji procedury.

Piotr Krawczyk

Piotr Krawczyk był szefem Agencji Wywiadu od grudnia 2016 roku. Jak podaje Wikipedia, jako dyplomata w latach 2007–2008 był I sekretarzem i konsulem w Ambasadzie RP w Kabulu, natomiast w latach 2011–2012 był sekretarzem Międzyresortowego Zespołu ds. Afganistanu w Departamencie Azji i Pacyfiku, z kolei w latach 2012–2015 pracował w Ambasadzie RP w Ankarze jako zastępca Ambasadora RP, kierownik Wydziału Polityczno-Ekonomicznego w latach 2012–2013.

Pod koniec roku 2015 premier Beata Szydło powołała Piotra Krawczyka na stanowisko Zastępcy Szefa Agencji Wywiadu. 27 września 2016 powierzyła mu pełnienie obowiązków Szefa AW. 28 grudnia 2016 został mianowany szefem Agencji Wywiadu. Wcześniej uzyskał on pozytywną opinię Prezydenta RP, Kolegium ds. Służb Specjalnych oraz Komisji ds. służb specjalnych.

“Afera respiratorowa”

Powody dymisji określił jako “osobiste”. RMF 24 twierdzi, że odejście z urzędu może być związane z “aferą respiratorową”, o której pisaliśmy na łamach Mediów Narodowych.

Kilka tygodni temu pojawiły się informacje, że poszukiwany listem gończym Andrzej I. zmarł w Albanii. Prokuratura czeka na ostateczne potwierdzenie tej informacji. Pogrzeb mężczyzny, po kremacji, odbył się trzy tygodnie temu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMF 24, Wikipedia

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY