Starcia między Armenią a Azerbejdżanem. Są ofiary

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

Media donoszą, że co najmniej trzech żołnierzy zginęło w potyczce granicznej między wojskami armeńskimi i azerskimi.
  • Armia obronna “Republiki Górskiego Karabachu” poinformowała w środę, że dwóch armeńskich żołnierzy zginęło, a 14 zostało rannych, gdy azerscy żołnierze odpalili granatniki i użyli dronów szturmowych.
  • Jeden azerski żołnierz zginął, gdy jednostki znalazły się pod intensywnym ostrzałem ze strony Ormian.
  • Walki miały miejsce w korytarzu Lachin, pasie ziemi łączącym Górski Karabach z Armenią przez Azerbejdżan, który jest patrolowany przez rosyjskie siły pokojowe, oraz w północno-wschodniej części enklawy.
  • Zobacz też: Rekord na austriackiej granicy. “Miliony migrantów czekają”

Co najmniej trzech żołnierzy zginęło w walkach między siłami azerskimi i armeńskimi na spornym terytorium nadzorowanym przez rosyjskie siły pokojowe w ramach rozejmu, który powstrzymał wojnę w 2020 roku.

Armia obronna “Republiki Górskiego Karabachu” poinformowała w środę, że dwóch armeńskich żołnierzy zginęło, a 14 zostało rannych, gdy azerbejdżańscy żołnierze odpalili granatniki i użyli dronów szturmowych. Jeden azerski żołnierz zginął, gdy jednostki znalazły się pod intensywnym ostrzałem “nielegalnych ormiańskich formacji zbrojnych”, podało w oświadczeniu Ministerstwo Obrony w Baku.

Walki miały miejsce w korytarzu Lachin, pasie ziemi łączącym Górski Karabach z Armenią przez Azerbejdżan, który jest patrolowany przez rosyjskie siły pokojowe, oraz w północno-wschodniej części enklawy. Aż 2000 rosyjskich żołnierzy zostało wysłanych na ten obszar w ramach porozumienia wynegocjowanego przez prezydenta Włodzimierza Putina, aby zakończyć 44-dniową wojnę, która zabiła tysiące pod koniec 2020 roku.

“Częściowa mobilizacja”

Przedstawiciele Armenii w Górskim Karabachu powiedzieli później, że rosyjscy żołnierze sił pokojowych pomogli ustabilizować sytuację po środowych starciach. Lider separatystycznego regionu zapowiedział jednak częściową mobilizację.

Azerbejdżan przejął w czasie wojny część Górnego Karabachu, który jest w większości zamieszkany przez Ormian, ale uznany na arenie międzynarodowej jako część jego terytorium, i odzyskał siedem okolicznych dzielnic, które utracił w wyniku konfliktu na początku lat 90. XX wieku.

Napięcia między Azerbejdżanem a Armenią gwałtownie rosną, gdy Rosja jest zajęta wojną na Ukrainie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Bloomberg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY