Czemu demokratka Pelosi podłożyła Bidenowi świnię, wizytując Tajwan? [OPINIA]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Nancy Pelosi

Nancy Pelosi / Fot. PAP/EPA/Jim Lo Scalzo. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Niewątpliwie w sporze komunistycznych Chin kontynentalnych z demokratyczną Republiką Chińską na Tajwanie, racja jest po stronie Tajwanu. Niestety obecna sytuacja polityczna (wojna na Ukrainie) sprawia, że zachód nie może sobie pozwolić na polityczne gesty pod solidarności z Tajwanem.

Zastanawiać więc może, w co gra Nancy Pelosi spikerka Izby Reprezentantów z Partii Demokratycznej, niższej izby amerykańskiego Kongresu (czyli odpowiednika polskiego Sejmu), która podłożyła świnie prezydentowi z Partii Demokratycznej Bidenowi, odbywając wizytę na Tajwanie.

Zobacz także: Niezidentyfikowane samoloty nad Tajwanem. Wystrzelono flary

Trzecia osoba w USA

Nancy Pelosi to trzecia osoba w USA po prezydencie i wiceprezydencie (pełniącym też obowiązki przewodniczącego Senatu). Z jej wizyty na Tajwanie niezadowolona jest administracja prezydenta Bidena, niezainteresowana eskalacją konfliktu USA z Chinami. Podobnie niezadowolona jest amerykańska armia.

Swoją nieodpowiedzialną wizytą Pelosi wsparła obecnego przywódcę komunistycznych Chin Xî Jinpinga, przed listopadowym kongresem Chińskiej Partii Komunistycznej, podczas którego Xî Jinping ma być wybrany na kolejną kadencję. Może to świadczyć o jakimś poważnym konflikcie w łonie Partii Demokratycznej. W swojej krytyce Chin Pelosi od dekad jest konsekwentna, co odbiera jej sympatię wielu działaczy Partii Demokratycznej (było to powodem jej konfliktu z prezydentami Clintonem i Bidenem).

82-letnia emerytka z olbrzymią władzą

82-letnia Nancy Patricia D’Alesandro Pelosi jest kongresmenką z Kalifornii od 35 lat. Stoi na czele Partii Demokratycznej. Pochodzi z wpływowej rodziny włoskiego pochodzenia. Z wykształcenia jest politologiem i od zawsze pracowała w polityce (tak jak i jej ojciec).

Nancy Pelosi była przeciwna karaniu za palenie flagi USA i zakazowi małżeństw homoseksualnych, popiera liberalizację prawa imigracyjnego, wspiera postulaty LGBT, bredzi, że jej tęczowe przesądy wynikają z katolicyzmu (niestety taką heretycką postawę wspiera wielu hierarchów), sprzeciwiała się zakazowi zatrudniania transseksualistów w armii USA, popiera liberalizację dostępu do marihuany, usuwanie pomników Konfederatów, deficyt budżetowy, brednie klimatyczne, dyskryminacje wierzących, aborcję, finansowaniem z budżetu aborcji i antykoncepcji, ograniczeniem prawa posiadania broni, zniesienie sankcji wobec komunistycznej Kuby.

Nancy Pelosi ma pięcioro dzieci. Jest jednym z najbogatszych kongresmenów – posiada 10 miliardów dolarów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY