“Konserwatywna Rosja” zbombardowała już trzy kościoły na Ukrainie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Siostra Diogena Tereshkevych pociesza ludzi przesiedlonych ze wschodniej Ukrainy podczas alarmu przeciwlotniczego w zachodnioukraińskim mieście Lwów w schronu przeciwbombowym

Siostra Diogena Tereshkevych pociesza ludzi przesiedlonych ze wschodniej Ukrainy podczas alarmu przeciwlotniczego w zachodnioukraińskim mieście Lwów w schronie przeciwbombowym / Fot. Twitter

183 miejsca kultu religijnego, w tym trzy świątynie katolickie, zostały poważnie uszkodzone lub zniszczone przez rosyjską ofensywę.
  • Częścią skutków trwającego rosyjskiego ataku militarnego na Ukrainę jest całkowite lub częściowe zniszczenie kościołów w tym kraju.
  • Religión Digital poinformował, że 183 miejsca kultu religijnego, w tym trzy świątynie katolickie, zostały poważnie uszkodzone lub zniszczone przez rosyjską ofensywę.
  • W marcu rosyjski czołg ostrzelał grekokatolicki budynek Caritasu we wschodnioukraińskim porcie Mariupol, zabijając siedem osób.
  • Zobacz też: Natalia Sadowska zdobywa kolejny już dziewiąty medal MŚ w warcabach

Częścią skutków trwającego rosyjskiego ataku militarnego na Ukrainę jest całkowite lub częściowe zniszczenie kościołów w tym kraju. Powołując się na Państwową Służbę Spraw Etnicznych i Wolności Sumienia Ukrainy, Religión Digital poinformował, że 183 miejsca kultu religijnego, w tym trzy świątynie katolickie, zostały poważnie uszkodzone lub zniszczone przez rosyjską ofensywę.

Według raportu budynki religijne stały się „celami wojskowymi”, a większość z tych, które zostały zbombardowane, znajduje się w obwodach donieckim (45), ługańskim (40), kijowskim (34) i charkowskim (25).

Ataki

Większość ataków rakietowych skoncentrowała się na “Rosyjskim Kościele Prawosławnym”, który oficjalnie odłączył się od “Patriarchatu Moskiewskiego” pod koniec maja: 127 jego budynków zostało całkowicie lub częściowo zniszczonych. Według wykazu opublikowanego przez agencję bombardowane były także 22 zbory protestanckie, 19 niezależnych religijnych budynków prawosławnych (autokefalicznych) oraz trzy kościoły katolickie, w tym cerkiew greckokatolicka w Irpinie pod Kijowem.

W marcu pocisk moździerzowy uderzył w rezydencję biskupa w Charkowie, na północnym wschodzie kraju. W diecezji kijowsko-żytomierskiej wybuch wybuchu roztrzaskał okna seminarium, które według napływających informacji, mieli splądrować rosyjscy żołnierze. W tym samym miesiącu rosyjski czołg ostrzelał grekokatolicki budynek Caritasu we wschodnioukraińskim porcie Mariupol, zabijając siedem osób.

Tymczasem wedle niektórych, Rosja reprezentuje w tym konflikcie konserwatyzm.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Breitbart

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY