Natalia Sadowska zdobywa kolejny już 10. medal MŚ w warcabach

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Natalia Sadowska / Fot. FB Latvijas Dambretes Federācija

Kolejny sukces zanotowała nasza najlepsza warcabistka Natalia Sadowska. Na mistrzostwach świata w grze błyskawicznej zdobyła brązowy medal, pierwszy w tej konkurencji, a dziesiąty już w historii jej startów na mistrzostwach świata w warcabach.

Zobacz także: David Godziek zdobywa złoty medal na Igrzyskach sportów ekstremalnych

W rozegranych 10 lipca w Rydze mistrzostwach świata w grze błyskawicznej w warcabach nasza najbardziej utytułowana zawodniczka Natalia Sadowska (Admirał PCBest Szczecin) zdobyła brązowy medal. Medal cieszy tym bardziej, że jest on pierwszym medalem Natalii w mistrzostwach świata w odmianie błyskawicznej. Złoty medal z dużą przewagą zdobyła Viktoria Motrichko z Ukrainy, a srebrny Elena Cesnokova z Łotwy. Pozostałe nasze reprezentantki również zajęły wysokie pozycje, Arleta Flisikowska (SRW Rychlik) zakończyła rywalizację na miejscu 4, a Marta Bańkowska (UKS Struga Marki) na miejscu 9.

Wśród mężczyzn złoty medal zdobył Aleksej Domchev z Litwy, srebrny medal Martijn Van Ijzendoorn z Holandii a brązowy Artem Ivanov z Ukrainy. Wśród Polaków najwyższe miejsce odnotował Łukasz Kosobudzki (MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki) zajmując miejsce 28. Tomasz Marczuk (MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki) zajął miejsce 48, a Piotr Paluch (LKS Unia Horyniec-Zdrój) był 50.

Dla Natalii Sadowskiej to już 10. medal w historii jej startów na mistrzostwach świata w warcabach 100-polowych. Oprócz pierwszego swojego medalu w grze błyskawicznej ma na swoim koncie jeszcze dwa złota (2016 i 2018) i srebro (2021) w meczach o mistrzostwo świata w warcabach 100-polowych, srebro mistrzostw świata turniejowe (2015), złoto (2021) i brąz (2013) w grze aktywnej, a także z tego roku złoto i dwa brązowe medale w rywalizacji drużynowej z mistrzostw świata, które odbyły się w maju w Turcji. Przypomnijmy, że nasz kobiecy zespół Katarzyna Stańczuk, Arleta Flisikowska i Natalia Sadowska wywalczył złoto w grze szybkiej (aktywnej) oraz dwa brązowe krążki w grze klasycznej i błyskawicznej. Warto wspomnieć jeszcze o sukcesach Natalii Sadowskiej w cyklach zawodów Pucharu świata. Stawała w swojej karierze aż 6 razy na podium w końcowej klasyfikacji (2 razy zwyciężając, 2 razy na drugim miejscu i 2 razy na trzecim).

Wyniki z mistrzostw świata w Rydze oraz galeria dostępna na STRONIE turnieju.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY