Kalendarium Patriotyczne Mediów Narodowych od 17 do 24 lipca: demonstracje, pikiety, spotkania

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne.

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. Pixabay

Oferta spotkań historycznych jest skromna. Demonstracji właściwie nie ma. Widać więc, że środowiska patriotyczne dalej nie wykazują aktywności. Warto więc na własną rękę wybrać się w miejsca związane z historią naszego kraju czy do muzeów.

17 lipca – niedziela

W najbliższą niedzielę o godzinie 16.50 w kościele św. Zygmunta w Szydłowcu rozpocznie się uroczystość związana z 46. rocznicą śmierci księdza Romana Kotlarza.

18 lipca – poniedziałek

Od 18 lipca 2022 roku w Parku Miejskim imienia Adama Bienia w Staszowie będzie dostępna wystawa plenerowa pt. „Pokolenie Baczyńskiego”.

19 lipca – wtorek

19 lipca 2022 r. o godz. 12.00 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Węgierskiej Górce, przy ul. Kościuszki 66, odbędzie się uroczystość pogrzebowa śp. Jana Ficka ps. „Jamnik”. Jan Ficek spocznie na cmentarzu parafialnym w Cięcinie, przy ul. Jana Pawła II. Asystę wojskową zapewni 18 batalion powietrznodesantowy z Bielska-Białej. Jan Ficek ps. „Jamnik” – żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych został zamordowany we wrześniu 1946 r. w Grodkowie przez funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa w wyniku operacji o kryptonimie „Lawina”. Szczątki Jana Ficka zostały odnalezione w wyniku prac poszukiwawczych prowadzonych przez IPN wiosną 2016 r. w Grodkowie.

Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Policjantów Komendy Powiatowej Policji Państwowej w Tczewie zamordowanych w latach 1939-1945 przez niemieckiego i sowieckiego okupanta odbędzie się 19 lipca 2022 r., o godzinie 10.00. Tablica znajduje się na budynku przedwojennej Komendy Powiatowej Policji Państwowej w Tczewie przy ul. Lecha 9.

20 lipca – środa

Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku dr Paweł Piotr Warot zaprasza na wernisaż wystawy „Polacy w Wolnym Mieście Gdańsku 1920–1939 – odsłona II”, który odbędzie się 20 lipca 2022 r. (środa) o godz. 12.00 na Placu Solidarności w Gdańsku. Wstęp wolny.

23 lipca – sobota

Konfederacja Spiska i Polskie Koło Monarchistyczne zaprasza, wszystkich patriotów, monarchistów, konserwatystów i każdego, komu leży na sercu pamięć o dawnej wielkości Polski i budowanie przyszłej wielkości naszej ojczyzny, na Marsz Unii Lubelskiej — Dziedzictwo Jagiellonów. Marsz rozpoczyna się o 14.00 spod Zamku Lubelskiego pod pomnik Unii Lubelskiej na placu Litewskim.

O zbliżających się wydarzeniach proszę informować Jana Bodakowskiego np. za pośrednictwem Facebooka

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY