Historyczny sukces w wyścigach dronów naszego zawodnika na World Games

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Paweł Laszczak tuż po ceremonii wręczenia medali / Fot. FB T-Motor FPV

Historyczny sukces osiągnął nasz reprezentant na Igrzyskach sportów nieolimpijskich. Srebrny medal w debiutującym na World Games wyścigu dronów zdobył dla nas Paweł Laszczak.

Historyczny sukces w wyścigach dronów

Srebrny medal w debiutującym w World Games wyścigu dronów zdobył dla nas Paweł Laszczak z Lotniczego Klubu Sportowego „Zefir”. Mimo kłopotów pogodowych Polak skutecznie przebrnął przez eliminacje i fazę pucharową docierając aż do finału. W bezpośredniej walce o medale przegrał tylko z Francuzem Killianem Rousseau, osiągając historyczny sukces. W zawodach uczestniczyło 32 zawodników, w tym 10 zawodniczek, rywalizujących razem z panami.

Wyścigi dronowe to młoda i bardzo dynamicznie rozwijającą się dyscypliną sportu. Na zawodach w Birmingham rozegrano szczególną i bardzo atrakcyjną odmianę tego sportu, czyli wyścigi FPV, w których pilot drona zakłada gogle i dzięki zamontowanej na statku powietrznym kamerze obserwuje lot swojej maszyny z perspektywy pierwszej osoby. Ze względu na niewielką wagę i silniki elektryczne o dużym momencie obrotowym, drony mogą przyspieszać i manewrować z dużą prędkością i zwinnością, osiągając prędkość ok. 160 km/h. Drony przemieszczają się między przeszkodami (bramkami), a obraz z kamery trafia dodatkowo na ekrany, dostarczając widzom niezwykłych przeżyć i gwarantując znaczną dawkę adrenaliny.

Cały ten czas pogoda nikogo nie oszczędzała. Na termometrach wciąż było 35-37 stopni z odczuwalną temperaturą powyżej 40 stopni C. Funkcjonować można było tylko w klimatyzowanych pomieszczeniach.

W sobotę, 9 lipca rozpoczęliśmy kwalifikacje. Pogoda pozwoliła rozegrać prawie trzy kolejki. W trakcie spiker ogłosił, że wszyscy maja się spakować i udać do schronu z powodu bardzo zlej pogody (severe weather condition). Przez 2 godziny byliśmy uwiezieni na stadionie, bo miasto zostało zalane przez ulewny deszcz, który spadł z frontu przetaczającego się nad trzema stanami.

W niedzielę o godzinie 11:00 przystąpiliśmy do dokończenia rozpoczętej dzień wcześniej trzeciej kolejki. Ostatecznie udało się skończyć także 4. kwalifikacje.

O kłopotach pogodowych relacjonował kierownik ekipy dronów Przemek Jakubczak

Mamy już 11 medali na World Games

Igrzyska sportów nieolimpijskich The World Games 2022 rozpoczęły się 7 lipca i potrwają dziesięć dni. Pozostało więc jeszcze 4 dni rywalizacji. Nasi reprezentanci startują w 68-osobowym składzie w 16 dyscyplinach. Po 4 dniach mamy już 11 medali, 3 złote, 3 srebrne i 5 brązowych, co daje nam na razie bardzo wysokie 13 miejsce w klasyfikacji medalowej.

Wyniki World Games

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY