Mamy pierwsze złoto na World Games. Kropidłowski ponownie na podium

Zdjęcie ilustracyjne

Szymon Kropidłowski / Fot. FB UKS Manta Kościerzyna

Mamy pierwszy złoty medal na Igrzyskach sportów nieolimpijskich World Games 2022! Po raz drugi na podium w Birmingham stanął nasz pływak w płetwach Szymon Kropidłowski. Po srebrze na 100 m dokłada złoto na 50 m. To wspaniały występ naszego młodego zawodnika, który ma dopiero 19 lat.

Pływanie w płetwach to dyscyplina sportów podwodnych. Zawodnik staruje podobnie jak w pływaniu na basenie 50-metrowym dodatkowo wyposażony w zależności od konkurencji w płetwy podwójne lub monopłetwę oraz w fajkę oddechową, a także z aparatem oddechowym i butlą.

Drugi medal naszego pływaka w płetwach na World Games

Drugi ogromny sukces osiągnął na Igrzyskach sportów nieolimpijskich nasz młody 19-letni pływak, specjalizujący się w pływaniu w płetwach. Szymon Kropidłowski z UKS Manta Kościerzyna już w pierwszym starcie wywalczył srebrny medal. W kolejnym dniu zawodów spisał się jeszcze lepiej. Polak zdobył złoty medal tym razem na dystansie 50 metrów w dwóch płetwach (bi-fins) z czasem 18,71 s. Tuż za nim na drugim miejscu uplasował się Grek Stylianos Chatziliadis, a brązowy medal wywalczył jego rodak Christos Joannis Bonias. O zwycięstwie reprezentanta Polski zadecydowały setne części sekundy, był lepszy o jedyne 0,03 s. To jest olimpiada sportów nieolimpijskich. Już sam fakt, że Szymon dwa lata temu zakwalifikował się do tych zawodów jest ogromnym wyróżnieniem. Trzeba być bowiem finalistą mistrzostw świata.

– Dekoracja i Mazurek. Słyszymy nasz Hymn Narodowy dzięki Szymonowi. Wspaniała promocja Polski i naszej Małej Ojczyzny – Kościerzyny. Dziękujemy Szymon. Duże podziękowania dla rodziców za wytrwałość i wyrzeczenia oraz dla całej Manty

– napisał na facebooku Michał Majewski, burmistrz Kościerzyny

Mamy pierwszy Mazurek Dąbrowskiego na WG2022

Szymon Kropidłowski stał się na razie naszym największym bohaterem Igrzysk World Games rozgrywanych w Birmingham. Jako jedyny reprezentant zdobył dwa medale, do srebra zdobytego pierwszego dnia zmagań dołożył złoto w drugim dniu rywalizacji na basenie w konkurencjach pływackich.

Igrzyska sportów nieolimpijskich The World Games 2022 rozpoczęły się 7 lipca i potrwają dziesięć dni. Pierwotnie miały się odbyć w 2021 r., ale zostały przesunięte o rok z powodu zmiany terminu igrzysk w Tokio (z powodu pandemii także przełożone o rok). To trzeci medal Biało-Czerwonych na tych zawodach. Pierwszy krążek dla Polski w pierwszym dniu wywalczyła jeszcze Zuzanna Kula w trójboju siłowym w wadze lekkiej a kolejne nasz pływak w płetwach. Na razie więc na mamy złoto i 2 srebra. A tak wygląda złoty medal tegorocznych World Games.