Biden w Yad Vashem. Popełnił niewybaczalną dla Żydów gafę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ogromna gafa Bidena w Izraelu

Prezydent USA Joe Biden w Yad Vashem / Fot. PAP/EPA/Menahem Kahana. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden, odwiedzając w środę Izrael popełnił kolejną gafę. W Yad Vashem pod pomnikiem ofiar niemieckiego ludobójstwa stwierdził, że należy pamiętać o "honorze Holokaustu".
  • Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden rozpoczął w środę tournee po Bliskim Wschodzie.
  • Najpierw udał się na dwudniową wizytę do Izraela, gdzie spotka się z tamtejszymi przywódcami, a w planach zamiesza również odwiedzić tereny należące do Palestyny.
  • Podczas odwiedzin w Yad Vashem prezydent popełnił ogromną gafę podczas swojej uroczystej przemowy.
  • Zamiast użyć słowa “horror”, powiedział, że niemieckie ludobójstwo to “honor Holokaustu”.
  • Zobacz także: Nowe książki o zbrodniach banderowców na Wołyniu

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden podczas wczorajszej wizyty w Yad Vashem popełnił niewybaczalna z perspektywy Żydów gafę. Przemawiając przed pomnikiem ofiar niemieckiego ludobójstwa, zamiast podkreślić horror Holokaustu, zrobił przejęzyczenie i nazwał to honorem Holokaustu.

Wrócę jeszcze na uświęconą ziemię Yad Vashem, aby uczcić 6 milionów żydowskich istnień, które zostały skradzione w ludobójstwie i kontynuować – co musimy robić każdego dnia – nadal dawać świadectwo, aby utrzymać się przy życiu prawda i honor Holokaustu czcić tych, których straciliśmy, abyśmy nigdy, przenigdy nie zapomnieli tej lekcji i kontynuowali naszą wspólną, niekończącą się pracę w celu zwalczania trucizny antysemityzmu, gdziekolwiek się pojawi

– powiedział prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden.

W środę Biden rozpoczął dwudniową wizytę w Izraelu. W Yad Vashem ubrany w jarmułkę amerykański przywódca, rozpalił wieczny ogień w Sali Pamięci. Następnie dwóch żołnierzy piechoty morskiej złożyło wieniec na kamiennej płycie, pod którym znajdują się prochy ofiar niemieckiego ludobójstwa.

Czytaj więcej: Kukiz: Ciężko będzie zmienić ukraińskich bohaterów [NASZ WYWIAD]

Pierwsza wizyta Bidena na Bliskim Wschodzie

Wizyta była pierwszą wizytą Bidena na Bliskim Wschodzie od czasu objęcia urzędu. Oczekuje się, że prezydent zapewni zaniepokojonym przywódcom izraelskim silne zapewnienia o swojej determinacji w powstrzymaniu rosnącego programu nuklearnego Iranu, mówiąc, że byłby skłonny użyć siły jako ostateczności.

Izrael najbliższy sojusznik USA, uważa Iran za swojego największego wroga, powołując się na jego program nuklearny, jego wezwania do zniszczenia Izraela i jego wsparcie dla wrogich grup bojowników w całym regionie.

Oczekuje się, że USA i Izrael ogłoszą w czwartek wspólną deklarację cementującą ich bliskie więzi wojskowe i wzmacniającą wcześniejsze wezwania do podjęcia działań wojskowych w celu powstrzymania irańskiego programu nuklearnego. Wysoki rangą izraelski urzędnik powiedział przed przybyciem Bidena, że oba kraje zobowiążą się do wykorzystania wszystkich elementów swojej narodowej potęgi przeciwko irańskiemu zagrożeniu nuklearnemu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

foxnews.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY