Kukiz: Ciężko będzie zmienić ukraińskich bohaterów [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Paweł Kukiz

Paweł Kukiz / Fot. Flickr

"W żadnych obchodach nie uczestniczyłem. Pamiętam co roku o tej smutnej okoliczności. Cała moja działalność od końca lat 90. na Ukrainie jest wyrazem pamięci o tamtych czasach" - mówił w Dniu na żywo w MN Paweł Kukiz.

Zobacz także: Wbrew zapowiedziom Zełenski nie tylko nie potępił rzezi wołyńskiej, ale nawet o niej nie wspomniał [WIDEO] 

Pamięć o ludobójstwie na Wołyniu

“Pamiętam jak ojciec opowiadał mi o Wołyniu. Jako młody chłopak mówiłem, że ich trzeba zmusić do przeprosin. Tata mi powiedział, że nie można przymusić, bo to nie są wtedy przeprosiny. To, co dzieje się dziś na Ukrainie, to brak refleksji i uderzenia się w piersi. To będzie ciężkie, aby zmienić ukraińskich bohaterów. To czas na to, aby naukowcy polscy i ukraińscy wspólnie napisali książkę o tamtych czasach. Ginęły tam przecież całe rodziny mieszane, ta rzeź nie dotyczyła wyłącznie Polaków. Porównywanie kto zabił więcej, w jaki sposób itp. nic teraz nie da” – mówił Kukiz.

Wołyń trzeba wyjaśnić

“Proszę się postawić na miejscu Ukraińców, tam jest w tej chwili wojna, są rosyjskie wojska. Trudno, żeby w takich warunkach wyjaśniać bardzo trudną historię relacji polsko – ukraińskich. To nie znaczy, że należy o tych wszystkich sprawach zapomnieć. To musi być prędzej czy później wyjaśnione” – dodał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY