Obchody 79 rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Kielcach. “Zadbanie o prawdę historyczną”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
W maju 1943 r. UPA dokonywało masowych zbrodni

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

Młodzież Wszechpolska zaprasza na obchody upamiętniające ofiary Rzezi Wołyńskiej, które odbędą się 10 lipca w Kielcach. Z tej okazji o godzinie 11 odbędzie się msza święta w Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Następnie spod świątyni wyruszy X Marsz Milczenia, który uda się w kierunku Krzyża Wołyńskiego na Cmentarzu Partyzanckim.
  • Działacze Młodzieży Wszechpolskiej w ostatnich dniach bardzo aktywnie zapraszają na wspólne obchody upamiętniające ofiary Rzezi Wołyńskiej.
  • Oprócz przemarszu m.in. w Przemyślu podobne wydarzenie zostanie zorganizowane w Kielcach.
  • Jakub Zunda podkreślił, że walka o prawdę historyczna jest szansą na poprawienie stosunków z Ukraińcami.
  • Zobacz także: Profanacja polskich grobów na Białorusi. Rozkopano i rozrzucono szczątki bohaterów

Serdecznie zapraszam, w imieniu kieleckiego koła Młodzieży Wszechpolskie na Obchody 79 rocznicy rzezi wołyńskiej w Kielcach. Wydarzenie jest organizowane co roku – a jego celem jest zadbanie o prawdę historyczną i upamiętnienie Polaków, pomordowanych w bestialski sposób na Wołyniu

poinformował Jakub Żunda.

Jednocześnie ta walka o pamięć i prawdę historyczną w obecnym czasie konfliktu na Ukrainie, nabiera ogromnej wagi – prawdziwe i szczere relacje z Ukraińcami, korzystne dla obu stron, możemy oprzeć tylko i wyłącznie na prawdzie historycznej i czystości sumienia

– podkreślił działacz Młodzieży Wszechpolskiej w Kielcach.

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej w ostatnim czasie organizują w całej Polsce obchody tragicznego mordu na polskich cywilach dokonywanych przez Ukraińców na Wołyniu. W ten sposób narodowcy chcą przypomnieć o banderowskich zbrodniach oraz upamiętnić ofiary tej tragedii.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, medianarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY