Muller zapowiada zmiany w rządzie: “Będziemy o nich jeszcze informować”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rzecznik rządu Piotr Müller na konferencji prasowej

Rzecznik rządu Piotr Müller / Fot. PAP / Radek Pietruszka Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że opuszcza swoje stanowisko w rządzie. Rzecznik Rady Ministrów Piotr Mueller podkreśla, że skład ekipy rządzącej czekają kolejne zmiany.
  • We wtorkowy poranek gruchnęła wiadomość o rezygnacji ustępującego wicepremiera ds. bezpieczeństwa Jarosława Kaczyńskiego.
  • Prezes Jarosław Kaczyński poinformował, że o swojej decyzji powiadomił premiera Mateusza Morawieckiego oraz prezydenta Andrzeja Dudę.
  • Partia rządząca szykuje również kilka innych zmian w rządzie m.in. dotyczące ministra obrony Mariusza Błaszczaka.
  • Według medialnych informacji ma on przejąć funkcję wicepremiera ds. bezpieczeństwa łącząc funkcję z resortem obrony.
  • Głównym powodem do rezygnacji Kaczyńskiego z funkcji wicepremiera są wybory parlamentarne zaplanowane na przyszły rok.
  • Zobacz także: Awantura o pomnik Lecha Kaczyńskiego. Prokuratura zbada sprawę

We wtorek rzecznik rządu Piotr Muller na konferencji prasowej wyjaśnił, że możemy się spodziewać wkrótce kolejnych roszad w składzie ekipy rządzącej. Jest to związane przede wszystkim z dymisją Jarosława Kaczyńskiego z funkcji wicepremiera orasz przewodniczącego Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

Jeżeli chodzi o zmiany w składzie Rady Ministrów to poza tą, która w tej chwili została zakomunikowana, odbędą się jeszcze inne zmiany, ale o nich będziemy informować w stosownej porze, ale faktycznie dotyczą i ministra Hoffmana i ministra Błaszczaka

– wytłumaczył rzecznik rządu Piotr Muller.

Czytaj więcej: Winnicki: “Rząd Morawieckiego skapitulował przed Brukselą”

Kaczyński odchodzi z rządu

Od pewnego czasu krążyły pogłoski o rezygnacji prezesa Prawa i Sprawiedliwości z dotychczasowego stanowiska w rządzie. Również sam Kaczyński zakomunikował, że opuszcza posadę wicepremiera i przewodniczącego Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

Szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki odnosząc się do dzisiejszej decyzji wyjaśnił, że Jarosław Kaczyński chciał przeprowadzić konkretne reformy dot. bezpieczeństwa państwa. Teraz, kiedy ustawa o obronie ojczyzny jest już gotowa, prezes PiS miał uznać, że jego dalsza obecność na stanowisku wicepremiera nie jest już konieczna.

Działacze PiS zwracają także uwagę na fakt, że kampania wyborcza zbliża się, co wymaga od prezesa większej uwagi na polu działalności partyjnej.

Chodzi po prostu o to, że partia musi odzyskać werwę, bo zbliża się ten czas, który dla każdej partii politycznej na świecie jest najważniejszy. Wybory są po to, aby uzyskać dobry wynik wyborczy, a jeśli chodzi o PiS, to tym dobrym wynikiem wyborczym będzie ich wygranie i możliwość sprawowania władzy, oczywiście w koalicji Zjednoczonej Prawicy

– zaznaczył prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY