Rosyjska policja wysyłana w “podróże służbowe” do separatystycznych republik

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter/ screen

​Policjanci z rosyjskiego obwodu rostowskiego są wysyłani w podróże służbowe do separatystycznych republik na wschodzie Ukrainy. Przez wojnę z Ukrainą, wiele osób jest pochłoniętych działaniami militarnymi.
  • Rosjanie pod zasłoną podróży służbowych wysyłają jednostki policji na tereny objęte wojną w Donbasie.
  • Ich zadaniem jest pilnowanie prawa i porządku w miastach leżących na terenie samozwańczych republik ludowych.
  • Jeszcze w kwietniu rosyjskie władze podpisały umowę z separastycznymi republikami ws. koordynacji działań służb.
  • Zobacz także: Wołodymyr Zełenski oskarża Olafa Scholza. “Niemcy muszą zdecydować”

Jak podaje rosyjski portal informacyjny “161.ru” od marca funkcjonariusze policji z obwodu rostowskiego są regularnie wysyłani w tzw. podróże służbowe do dużych miast w Donbasie m.in. do Ługańska, Doniecka, Makiejewek, Horliwki.

Zdaniem rozmówcy portalu, zadaniem policjantów jest pilnowanie prawa i porządku na terenie samozwańczych republik ludowych.

Być może wynika to z faktu, że większość funkcjonariuszy Ługańskiej Republiki Ludowej i Donieckiej Republiki Ludowej bierze udział w specjalnej operacji i nie ma nikogo, kto pilnowałby miasta

– przekazał rozmówca portalu “161.ru”.

Rosyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych oficjalnie nie potwierdziło spekulacji portalu, jednakże warto zauważyć, że jeszcze w kwietniu resort ten podpisał umowę o współpracy ze swoimi odpowiednikami w donieckiej i ługańskiej republice ludowej. Chodzi tutaj m.in. o koordynację działań organów ścigania.

Rosja stara się zwiększać swoje wpływy w separatystycznych republikach oraz na innych okupowanych terenach. Według źródeł na Kremlu,Moskwa od dłuższego czasu przygotowuje się do aneksji okupowanych terenów i połączenia ich w jeden obwód w ramach Federacji Rosyjskiej. Już teraz stanowiska w administracjach okupacyjnych otrzymują rosyjscy urzędnicy. 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY