Roty MN złożyły hołd ofiarom niemieckich zbrodni. Bąkiewicz przypomniał o losie polskich więźniów

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Auschwitz Pixabay

Auschwitz Pixabay / Fot. Pixabay

W 2006 r. polski Sejm uchwalił święto Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych i Zagłady, które ustalono na 14 czerwca. Z tej okazji Prezes Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz wraz z członkami Straży Narodowej oraz Rot Niepodległości złożyli kwiaty pod pomnikiem pamięci w obozie zagłady Auschwitz.
  • Dzisiaj w Polsce obchodzimy święto narodowe poświęcone pomordowanym ofiarom niemieckich zbrodni wojennych.
  • Polski Sejm uchwalił w 2006 r., aby 14 czerwca był obchodzony Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.
  • Z tej okazji Prezes Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz wraz z kolegami z Rot Niepodległości i Straży Narodowej złożył kwiaty w obozie zagłady Auschwitz.
  • Przypomniał on również o pierwszym transporcie więźniów z Tarnowa, gdzie znajdowało się 728 Polaków.
  • Zobacz także: 32 lata temu zlikwidowano w Polsce cenzurę

14 czerwca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. Jest to święto narodowe, ustanowione przez Sejm RP w 2006 roku dla upamiętnienia milionów ofiar, więzionych i zabijanych w niemieckich więzieniach i obozach koncentracyjnych w czasie drugiej wojny światowej.

Dziś – w Dniu Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych i Zagłady – nasza delegacja, na czele z Robertem Bąkiewiczem oraz kolegami z Roty MN odwiedziła niemiecki obóz zagłady Auschwitz, aby upamiętnić wszystkich pomordowanych Polaków. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

– poinformowała Straż Narodowa.

14 czerwca 1940 roku Niemcy wysłali z Tarnowa do Auschwitz pierwszy masowy transport więźniów. Do obozu zagłady trafiło 728 Polaków, m.in. członkowie niepodległościowej konspiracji oraz aresztowani w obławach i łapankach

– przypomniał Robert Bąkiewicz.

twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY