77 lat temu Rosjanie powołali Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Celem było mordowanie polskich patriotów

historia
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
KBW - WBH

KBW - WBH / KBW - WBH

W wyniku II wojny światowej pół II Rzeczpospolitej (dzisiejsze tereny Litwy, Białorusi i Ukrainy) znalazły się pod okupacją Rosjan. Druga połowa (tereny dzisiejszej Polski) znalazła się nie pod formalną, ale pod faktyczną okupacją Rosji. Rosjanie, by skutecznie okupować Polskę, powołali, będące ich marionetką, złożone często z żydokomuny, władze komunistyczne.

KBW wzorowano na NKWD

Jednym z organów rosyjskiej powojennej okupacji Polski by Korpus Bezpieczeństwa Publicznego (później Wewnętrznego), którego celem było mordowanie polskich patriotów w ramach walki z żołnierzami wyklętymi. Rosjanie powołali do życia KBP 24 maja 1945, 77 lat temu. KBP wzorowany był na rosyjskich Wojskach Wewnętrznych NKWD.

Kadry KBP wywodziły się z Polskiego Samodzielnego Batalionu Specjalnego pod dowództwem płk. Henryka Toruńczyka (przedwojennego działacza Komunistycznej Partii Polski, komunistycznego najemnika w wojnie domowej w Hiszpanii). Batalion podlegał rosyjskim dowódcom 1. Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki. Deklarujący wyznawanie judaizmu Berling polecił Żydowi Toruńczykowi zwalczanie na terenach zajmowanych przez Niemców oddziałów Armii Krajowej i innych polskich formacji patriotycznych. Takich podporządkowanych Rosjanom oddziałów mordujących Polaków na terenach zajmowanych przez Niemców było 12 (liczących 296 bandytów). Batalion był kuźnią kadr dla polskojęzycznej podległej Rosjanom bezpieki, która zniewalała Polkę pod koniec wojny i po wojnie. Na bazie batalionu od 1944 tworzono KBP, najpierw jako Wojska Wewnętrzne. W 1945 dwie brygady i dwa bataliony wojsk wewnętrznych podporządkowano Wojewódzkim Urzędom Bezpieczeństwa Publicznego. Formacje wzorowano na NKWD i wcielać miano do niej tylko ideowych komunistów.

24 maja 1945 po niezadowalającym procesie tworzenia KBW przez bezpiekę, przyszłe KBW przekazano ministrowi obrony narodowej Michałowi Rola-Żymierskiemu – propaganda komunistyczna uznała ten dzień za datę powstania KBP. Dowódcą nowej formacji został oficer rosyjskiej Armii Czerwonej Bolesław Kieniewicz. W sierpniu MON przekazał liczący 29.000 funkcjonariuszy korpus do Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego.

Celem KBW mordowanie polskich patriotów

KBP wraz z WP, MO, UB zajmowało się mordowaniem polskich patriotów z oddziałów żołnierzy wyklętych, fałszowaniem referendum i wyborów. Mordowanie polskich patriotów i likwidowanie demokracji było określane przez podległych Rosji komunistycznych zbrodniarzy mianem obrony demokracji i walki z faszyzmem.

Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego przeprowadził 33.000 akcji, w których trakcie oficjalnie zamordowało 1950 polskich patriotów walczących w oddziałach żołnierzy wyklętych i aresztowało 44.000 Polaków (z których wielu podlegli Rosji komuniści po sadystycznych torturach zamordowali). KBW dokonało zbrodni między innymi na żołnierzach wyklętych z oddziałów Zdzisława Brońskiego „Uskoka”, Mariana Bernaciaka „Orlika”, Henryka Flamego „Bartka” i Józefa Kurasia „Ognia”.

KBW mordowało też Polaków w Poznaniu w 1956

W 1946 funkcjonariusze KBW dokonali prowokacji zwanej Pogromem Kieleckim (podczas którego podlegli Rosji komuniści zamordowali Żydów w Kielcach) by Rosja miała pretekst do okupacji rzekomo antysemickiej Polski, W 1956 funkcjonariusze KBW mordowali polskich patriotów w Poznaniu. Po likwidacji KBW w 1965 roku część funkcjonariuszy trafiła do Wojsk Obrony Terytorialnej Kraj, a część do Nadwiślańskiej Jednostki Wojskowej MSW.

Jan Bodakowski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY