Sekretarz obrony USA wezwał Rosję do zawieszenia broni

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
USA wezwały Rosję do zawieszenia broni

Sekretarz obrony USA Llyod oraz minister obrony Rosji Siergiej Szojgu / Fot. Twitter

W piątek 13 maja amerykański sekretarz obrony Lloyd Austin rozmawiał ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Szojgu.

Jak podaje Pentagon, była to pierwsza taka rozmowa od 18 lutego, czyli momentu, zanim rozpoczęła się militarna inwazja Rosji na demokratyczną Ukrainę.

Sekretarz Austin wezwał do natychmiastowego zawieszenia broni na Ukrainie i podkreślił znaczenie utrzymania linii komunikacyjnych

– przekazał w komunikacie Pentagon.

Według rzecznika Pentagonu Johna Kirby’ego Austin w czasie rozmowy podkreślił także znaczenie utrzymania linii komunikacyjnych między USA i Rosją.

Czytaj więcej: Chińska armia ćwiczy atak na Tajwan? Makiety amerykańskich niszczycieli i lotniskowców

Szojgu straszy atakami na transporty NATO

Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu zagroził na początku maja krajom NATO, że ich transporty uzbrojenia na terenie Ukrainy są uważane za uzasadniony cel zniszczenia. Rosja konsekwentnie chce wymusić na państwach Zachodu powstrzymanie dostaw sprzętu, który wydatnie pomaga Ukrainie w obronie swojego terytorium.

Stany Zjednoczone i ich sojusznicy z NATO nadal pompują broń do Ukrainy. Zwracam uwagę, że każdy transport Sojuszu Północnoatlantyckiego, który przybył na terytorium tego kraju z bronią lub materiałami na potrzeby ukraińskiej armii, jest przez nas uważany za uzasadniony cel zniszczenia

– przekazał wcześniej minister obrony Rosji Siergiej Szojgu.

Szef MON Rosji stwierdził też, że Mariupol znajduje się pod kontrolą armii rosyjskiej, a do miasta wraca spokojne życie. W jego ocenie ukraińscy żołnierze przebywający na terenie kombinatu Azowstal są całkowicie zablokowani.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

onet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY