77 lat temu urodził się ojciec Tadeusz Rydzyk

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
ojciec Tadeusz Rydzyk

Ojciec Tadeusz Rydzyk / Fot. Wikimedia Commons

77 lat temu, 3 maja 1945, w Olkuszu urodził się znienawidzony przez lewicę i pseudo liberałów o. Tadeusz Rydzyk, twórca Radia Maryja, które przed laty przełamało monopol medialny lewicy i pseudo liberałów w III RP (za co środowiska antypolskie go nienawidzą).

O. Tadeusz Rydzyk jest nieślubnym dzieckiem Stanisławy Rydzyk (wdowy po zamordowanym w 1941 roku przez Niemców Franciszku Rydzyku) z domu Piątek i Bronisława Kordaszewskiego. O. Rydzyk ukończył studia wyższe w Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów w Tuchowie i teologię biblijną na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Jest zakonnikiem w zakonie redemptorystów (dlatego tytułowany jest ojcem, a nie księdzem). W 2009 uzyskał tytuł doktora na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Zobacz także: Nowa odsłona Mediów Narodowych. Oglądaj już od jutra

Praca dla Kościoła i Polski

W latach 70 i 80 ewangelizował w Toruniu, Szczecinku i Krakowie, od 1986 roku we Włoszech i RFN. W 1991 roku wrócił do Polski, założył Radio Maryja (należące do ojców redemptorystów), Nasz Dziennik i Telewizję Trwam – czym przełamał medialny monopol pseudoliberałów i lewicy. Od 2001 roku działa założona przez ojca Rydzyka Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu (od niedawna pod nazwą Akademia Kultury Społecznej i Medialnej).

Lewica i pseudoliberałowie kłamliwie oskarżali ojca Rydzyka o defraudacje kasy ze zbiórek na ratowanie Stoczni Gdańskiej – prokuratura nie znalazła za rządów lewicy z SLD i pseudoliberałów z PO żadnych dowodów na te pomówienia.

Prześladowany przez Żydów

Za upublicznianie w Radiu Maryja prawdy o antypolskiej działalności Żydów ojciec Tadeusz Rydzyk był prześladowany przez środowiska żydowskie. Według Wikipedii w 2007 “Centrum im. Szymona Wiesenthala zwróciło się do papieża Benedykta XVI, o odwołanie Tadeusza Rydzyka z pełnionych funkcji z jak podało, powodów jego »antysemickich wypowiedzi«. 31 lipca 2007 Ambasador Izraela w Warszawie Dawid Peleg wezwał Polskę i polski Kościół do potępienia wypowiedzi ojca Tadeusza Rydzyka, które ocenił jako najbardziej antysemickie uwagi od 1968”. Ojciec Rydzyk zainicjował zbieranie i upublicznianie świadectw o polskiej pomocy Żydom podczas II wojny światowej.

Za krytykę antypolskich władz III RP w 2011 ojciec Rydzyk był prześladowany przez rząd PO — Ministerstwo Spraw Zagranicznych wystosowało notę dyplomatyczną do Watykanu w sprawie wypowiedzi duchownego.

Przeciwnik UE

Ojciec Rydzyk jest przeciwnikiem wcielenia polski do Unii Europejskiej (UE określał mianem „nowego Związku Radzieckiego”) i terroru lewicowej politycznej poprawności (sprzeciwiał się kłamstwo na temat pedofilii kleru katolickiego). Za swoje poglądy nieustannie szkalowany jest przez element antypolski, tęczowy, proaborcyjny.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY