Rosjanie gwałcą ukraińskie matki. “Nie chcę żyć”

Dodano   15
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rosja

Ukraińscy żołnierze zajmujący pozycje obronne pod Kijowem. / Fot. PAP/EPA/STR Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Rosyjscy żołnierze mieli przez 12 godzin gwałcić ukraińską matkę czworga dzieci. Kobieta twierdzi, że została wydana przez jedną z prorosyjskich mieszkanek obwodu chersońskiego, która zeznała, że mąż kobiety jest ukraińskim żołnierzem.
  • Jak relacjonuje brytyjski dziennik “Daily Mail” rosyjscy żołnierze dokonują licznych gwałtów na ukraińskich kobietach
  • Jedna z nich, matka czwórki dzieci była gwałcona przez ponad 12 godzin
  • Kobieta została wydana przez jedną z rodaczek, która poinformowała Rosjan, że ofiara jest żoną jednego z ukraińskich żołnierzy
  • Rosjanie zaatakowali ją w niedzielę, gdy ta po zakupach zdążyła wrócić do domu, lecz dwójka żołnierzy wtargnęła za nią
  • Kobieta była gwałcona na oczach swoich dzieci i do tej pory czuje przed sobą obrzydzenie
  • Zobacz także: Armia ukraińska wyzwoliła dwa obwody: “Te potwory nie mogą nic zrobić”

Ukraińska matka czworga dzieci powiedziała, że ​​przez ponad 12 godzin była gwałcona przez rosyjskich żołnierzy. Kobieta nazwana imieniem Jelena twierdzi, że została zaatakowana w niedzielę po tym, jak jedna z mieszkających w Ukrainie sympatyczek Rosji w obwodzie chersońskim powiedziała wojskowym, że mąż Jeleny był ukraińskim żołnierzem na linii frontu.

Kobieta, która pracuje jako położna robiła w niedzielę zakupy. Wówczas do sklepu miała wejść dwójka rosyjskich żołnierzy. Jedna z mieszkanek obwodu chersońskiego wskazała na matkę czwórki dzieci i stwierdziła, że popiera ona banderyzm, a także że jest żoną ukraińskiego żołnierza.

Szybko wyszłam ze sklepu, zdążyłam wejść do domu. Za mną przyszli dwaj rosyjscy żołnierze

– relacjonuje kobieta cytowana przez “Daily Mail”.

Żołnierze mieli wtargnąć do jej mieszkania, wepchnąć ją do łóżka, rozebrać i zgwałcić. Dramat kobiety miał trwać około 12 godzin.

Czuję obrzydzenie. Nie chcę żyć

– stwierdziła zgwałcona wielokrotnie Ukrainka.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Przerażająca skala gwałtów na Ukrainie

Alina Kriwuljak z La Strada, organizacji działającej na rzecz praw kobiet, powiedziała, że w czasie wojny w Ukrainie zgwałcone mogły zostać już tysiące kobiet i dziewcząt. Jej organizacja dostała bezpośrednio telefony o siedmiu takich przypadkach. 

Pierwszy z nich, 4 marca, dotyczył zbiorowego gwałtu na matce i jej 17-letniej córce przez trzech mężczyzn w Chersoniu. Pozostałe przypadki miały miejsce w rejonie Kijowa.

Rosyjscy żołnierze dopuszczali się przemocy seksualnej wobec ukraińskich kobiet i mężczyzn, wobec dzieci i osób starszych

– powiedziała ukraińska prokurator generalna Iryna Wenediktowa.

Dostrzegła jednak wyzwania związane z gromadzeniem dowodów w kraju będącym w stanie wojny, w którym sygnał telefoniczny i zasięg sieci elektrycznej są mocno ograniczone.

polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY