Katyński Marsz Cieni przeszedł po raz piętnasty ulicami Warszawy

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
15. Katyński Marsz Cieni

15. Katyński Marsz Cieni / Fot. twitter/ipngovpl

Około trzystu mężczyzn ubranych w polskie mundury z okresu II wojny światowej szło w milczeniu przez warszawskie ulice.

Zobacz także: Rosja się nawróci? Ks. Czapla: „Musimy wynagradzać w pierwsze soboty miesiąca” [NASZ WYWIAD]

Około trzystu mężczyzn ubranych w polskie mundury z okresu II wojny światowej szło w milczeniu przez warszawskie ulice. To piętnasty Katyński Marsz Cieni, zorganizowany w hołdzie ofiar sowieckich zbrodni.

Pochód poprzedziła Msza święta sprawowana w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Na Placu Zamkowym odczytano listę zamordowanych oficerów, a na Placu Krasińskich wspomniano zamordowanych duchownych.

Katyński Marsz Cieni to wydarzenie, które upamiętnia ofiary zamordowane w ramach zbrodni katyńskiej. W 1940 roku rozpoczęła się planowa i regularna zagłada polskich oficerów, żołnierzy, funkcjonariuszy, a także wielu Polaków, którzy należeli do inteligencji i stanowili zagrożenie dla sowietów. Wydano na nich wyrok, a w zasadzie zabijano ich bez wyroku na mocy decyzji. W tym marszu śmierci ginęli również duchowni, którzy towarzyszyli ofiarom do końca – wskazał ksiądz Tomasz Trzaska, kapelan Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

Katyński Marsz Cieni został zorganizowany przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Grupę Historyczną „Zgrupowanie Radosław”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY