Władimir Putin jest wściekły. Drogie rosyjskie rakiety poszły na marne?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Władimir Putin

Prezydent Rosji Władimir Putin / Fot. youtube/Business Insider

Władimir Putin miał wpaść we wściekłość z powodu wykorzystania przez wojsko FR bardzo drogich pocisków dalekiego zasięgu. O sprawie informuje Christo Grozev, dziennikarz śledczy brytyjskiego portalu Bellingcat.
  • Władimir Putin miał rozzłościć się na rosyjską armię z powodu marnotrawstwa cennych rosyjskich pocisków rakietowych
  • Z ustaleń dziennikarza śledczego Christo Grozeva wynika, że wojsko FR ostrzelało z Morza Czarnego lotnisko w Winnicy – obiekt wroga o nikłym znaczeniu strategicznym
  • Rosjanie użyli do tego celu bardzo drogich rakiet dalekiego zasięgu
  • Grozev utrzymuje, że prezydent Federacji Rosyjskiej nie ma pełnego dostępu do informacji o postępach armii na Ukrainie
  • Zobacz także: Viktor Orban szczerze: Bez gazu i ropy z Rosji węgierska gospodarka się zatrzyma

Władimir Putin wściekły

Jak ustalił Christo Grozev z brytyjskiego portalu Bellingcat, przywódca Rosji wściekł się z powodu niekompetencji rosyjskich wojskowych. Ci podjęli decyzję o ostrzelaniu lotniska w Winnicy bardzo drogimi pociskami rakietowymi Ch-101, osiągającymi zasięg do 5500 km.

Gdy poinformowano o tym prezydenta Putina, miał być wściekły, ponieważ wcześniej powiedziano mu, że te pociski są najcenniejsze i że jest ich nie więcej niż tysiąc.

– informuje Grozev.

Rosyjskie pociski wbrew zamierzeniom nie zniszczyły pasu startowego, a spowodowały pożar w magazynach i budynku administracyjnym lotniska.

Grozev podaje także, że Władimir Putin nie jest w pełni informowany przez swoją świtę o przebiegu wojny. Według dziennikarza ludzie z otoczenia prezydenta Rosji boją się przedstawić mu złe informacje płynące z frontu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Tysol

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY