Zełeński do Putina: Nie gryzę. Usiądź ze mną. Czego się boisz?

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wołodymyr Zełeński

Wołodymyr Zełeński / Fot. PAP/EPA/UKRAINIAN PRESIDENTIAL PRESS SERVICE HANDOUT. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Opuść naszą ziemię. Jeśli nie chcesz teraz tego zrobić, to zasiądź ze mną do stołu negocjacyjnego - zaapelował do Władimira Putina prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński.

Zobacz także: Straż Narodowa i Marsz Niepodległości zbierają na pomoc Ukrainie. Dziś na warszawskiej “Patelni”

Zdaniem Zełeńskiego jego bezpośrednia rozmowa z Putinem to “jedyny sposób na zatrzymanie wojny”.

Opuść naszą ziemię. Jeśli nie chcesz teraz tego zrobić, to zasiądź ze mną do stołu negocjacyjnego. Jestem otwarty na propozycje. Tylko niech nie będzie między nami 30-metrowego dystansu jak w czasie rozmów z Macronem i Scholzem. Jestem sąsiadem. Nie gryzę. Jestem normalnym człowiekiem. Usiądź ze mną, porozmawiaj ze mną. Czego się boisz? Przecież nikomu nie zagrażamy, nie jesteśmy terrorystami. Nie napadamy na banki i nie zagrabiamy też czyjejś ziemi – powiedział prezydent Ukrainy, zwracając się do Putina po rosyjsku.

W opinii ukraińskiego prezydenta, jeśli upadnie Ukraina, to Rosja zatrzyma się dopiero w Berlinie. Zaapelował do Zachodu o przekazanie samolotów bojowych Ukrainie. Stwierdził też, że Zachód zbyt wolno reagował na agresję Rosji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY