Straż Narodowa i Marsz Niepodległości zbierają na pomoc Ukrainie. Dziś na warszawskiej “Patelni”

WAŻNE
Dodano   11
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dramatyczne sceny w Kijowie

Ukraińscy uchodźcy koczujący na granicy / Fot. PAP/EPA/Wojtek Jargiło. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Straż Narodowa poinformowała, że od 3 marca rusza ze zbiórką na rzecz pomocy Ukrainie. W w godzinach 16:00-20:00 wolontariusze będą stali na warszawskiej "Patelni".

Bąkiewicz: Przyjmujemy uchodźców

Jak poinformował Robert Bąkiewicz, Straż Narodowa i Roty Marszu Niepodległości zdecydowały się przyjąć do 40 osób w organizacyjnym ośrodku tych organizacji w Otwocku.

Chcemy im zagwarantować bezpieczeństwo, ciepło i wyżywienie, dlatego zwracamy się do Państwa o pomoc finansową. Nasze działania odbywają się w porozumieniu z władzami samorządowymi i centralnymi, odpowiedzialnymi za bezpieczną akcję humanitarną w kraju – wyjaśniono w opisie prowadzonej online zbiórki.

Do najpilniejszych potrzeb, które zostaną zapewnione uchodźcom należą:

  • wyżywienie,
  • środki higieny osobistej,
  • pościele i odzież,
  • zapewnienie ogrzewania domków noclegowych.

W zależności od indywidualnej sytuacji uchodźców będziemy też starali się im pomóc zaaklimatyzować w Polsce, w przełamaniu barier językowych, w edukacji szkolnej dla dzieci, znalezieniu pracy i kwestiach administracyjnych – napisano.

Zbiórka na warszawskiej “Patelni”

Straż Narodowa i Roty Marszu Niepodległości prowadzą zarówno zbiórkę online, jak i ogłosiły, że 3 marca w godzinach 16:00-20:00 przeprowadzą zbiórkę materiałów opatrunkowych, zaopatrzenia medycznego oraz środków na zakup tych artykułów na warszawskiej “Patelni”.

Nasze wsparcie obejmie osoby poszkodowane w wyniku konfliktu, a zebrane zapasy umożliwią niesienie pomocy ofiarom wojny. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, na bieżąco monitorujemy potrzeby na miejscu – wskazano.

Zbiórkę można też wesprzeć w siedzibie Mediów Narodowych.

W biurowcu gdzie mieszczą się Media Narodowe zorganizowaliśmy punkt zbiórki najpotrzebniejszych produktów dla uchodźców wojennych, których przyjmuje Straż Narodowa i Roty Marszu Niepodległości – poinformował Tomasz Kalinowski.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, facebook.com, twojazbiorka.pl

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY