„The Times”: Putin coraz bardziej traci kontakt z rzeczywistością

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Władimir Putin.

Władimir Putin. / Fot. PAP/EPA/MIKHAIL KLIMENTYEV / SPUTNIK / KREMLIN POOL. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Wysokonakładowy brytyjski dziennik społeczno-polityczny „The Times” ocenił decyzję Putina w sprawie uznania dwóch "republik ludowych" jako zachowanie, w którym "coraz bardziej traci kontakt z rzeczywistością".
  • Przemówienie Władimira Putina, w którym ogłosił uznanie niepodległości dwóch samozwańczych separatystycznych republik na wschodzie Ukrainy, świadczy o tym, że prezydent Rosji coraz bardziej traci kontakt z rzeczywistością – ocenia brytyjski dziennik „The Times”.
  • Większą część pandemii, spędził w swojej wiejskiej rezydencji, przez co zyskał przydomek “stary człowiek w bunkrze”. Niektórzy przedstawiciele opozycji kwestionują jego zdrowie psychiczne – wskazuje dziennik.
  • Zobacz także: Truth Social. Portal społecznościowy Trumpa na razie tylko dla Amerykanów

Putin traci kontakt z rzeczywistością – tak opisuje “The Times” decyzje Putina odnośnie uznania “ludowych republik”. Niestety nikt nie zauważa w artykule, że kłamstwa prezydenta Rosji na temat Ukrainy, są wtłaczane w media od 2014 roku, gdy anektował Krym. Obecne działanie, to tylko konsekwentne dążenie do założonych wcześniej celów.

Przemówienie Władimira Putina, w którym ogłosił uznanie niepodległości dwóch samozwańczych separatystycznych republik na wschodzie Ukrainy, świadczy o tym, że prezydent Rosji coraz bardziej traci kontakt z rzeczywistością

– ocenia brytyjski dziennik „The Times”. Według publicystów Putin „poszedł w stronę dziwacznej lekcji historii”..

Prawda jednak jest taka, że realizuje on działania z XVI wieku. Wtedy to za czasów Wasyla III Iwanowicza i Iwana IV Wasyliewicza, zwanego Groźnym, rozpoczął się proces unifikacji ziem ruskich. Po rozbiciu dzielnicowym, do roku 1584, czyli do śmierci Iwan IV Groźnego, terytorium państwa moskiewskiego powiększyło się przeszło 12-krotnie.

Przemówienie było dalekie od jego najlepszych momentów, takich jak międzynarodowa konferencja bezpieczeństwa w Monachium w 2007 r., kiedy jasno wyraził rosyjski sprzeciw wobec tego, co według niego było globalną hegemonią USA. W 2018 r. moskiewskie elity oklaskiwały go, gdy powiedział, że Zachód zignorował ostrzeżenia Rosji, iż będzie zmuszona do modernizacji swojego arsenału

– ocenia „The Times”.

Teraz jest odosobniony. Urzędnicy muszą go izolować przed spotkaniami, aby chronić go przed COVID-em. Większą część pandemii, spędził w swojej wiejskiej rezydencji, przez co zyskał przydomek “stary człowiek w bunkrze”. Niektórzy przedstawiciele opozycji kwestionują jego zdrowie psychiczne

– wskazuje dziennik.

Imperialne zapędy Putina, najwidoczniej nie są ani znane, ani brane pod uwagę. Trzeba poznać historię i mentalność Rosji, by wiedzieć, że koszty są drugorzędne, liczy się podbój i powrót do początków świetności imperium Rosyjskiego.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY