Truth Social. Portal społecznościowy Trumpa na razie tylko dla Amerykanów

wolność słowa
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Truth Social

Truth Social / Truth Social

O tym, że były prezydent Stanów Zjednoczonych powróci do szeroko rozumianych mediów społecznościowych, było wiadomo od ponad roku. Truth Social, czyli własna platforma Donalda Trumpa, na której nikt nie będzie dyskryminowany ze względu na poglądy polityczne, była dotychczas dostępna dla grona wybranych. Teraz została udostępniona szerszemu gronu użytkowników.

Zapewne wielu polskich patriotów usiłowało od wczoraj zarejestrować się na nowym portalu społecznościowym Truth Social stworzonym przez Donalda Trumpa.

Niestety okazało się, że portal ten, który „zachęca do otwartej, wolnej i uczciwej globalnej rozmowy bez dyskryminowania ideologii politycznej” jest „dostępny tylko dla użytkowników z USA”. Firma zapowiada, że jej celem jest udostępnienie portalu wolnego od cenzury dla mieszkańców wszystkich krajów.

Truth Social nie dla Polaków

W USA z portalu mogą, według doniesień medialnych, korzystać tylko posiadacze amerykańskich iPhone’ów. Aplikacja niezbędna do korzystania jest dostępna w Apple App Store. Zainteresowanie nowym portalem jest tak ogromne w USA, że system jest przeciążony, co utrudnia rejestracje. Problemy techniczne mogą wynikać z tego, że portal Trumpa nie ma możliwości korzystania z usług serwerów Amazon, Microsoft czy Google – firmy te stosują cenzurę i odbierają przeciwnikom lewicy możliwość uczestnictwa w debacie publicznej i prezentacji swoich poglądów – w 2021 Twitter, Facebook, Snapchat, Twitch i YouTube zablokowały wszystkie konta Donalda Trumpa. Zanim powstał portal Trumpa, w USA istniały już takie serwisy niestosujące cenzury jak Gettr, Parler czy Rumble.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Jak działa społecznościówka Trumpa

Sama aplikacja działać ma podobnie do Twittera – użytkownicy będą mogli udostępniać posty, dodawać innych użytkowników do obserwowanych, ale oczywiście nie zabraknie też możliwości interakcji z innymi.

Oprócz możliwości dania komuś serduszka czy udostępnienia postu na swoim profilu pojawi się opcja komentowania, a w kolejnych aktualizacjach zostanie dodana możliwość wysyłania komuś wiadomości prywatnych.

Tak wygląda Truth Social, platforma społecznościowa Donalda Trumpa

komputerswiat.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY