Motyka: Panie! Zmień se rząd, ale w Hiszpanii! [KOMENTARZ DNIA]

TYLKO U NAS
Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
najnowszy sondaż

Parlament Europejski / Fot. YouTube

Echem odbiła się wypowiedź hiszpańskiego posła do Parlamentu Europejskiego, zastępcy przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej (European People's Party, EPP), dotycząca próby wpływu na zmianę rządu w Polsce. Esteban González Pons, związany z hiszpańską Partią Ludową (Partido Popular, PP), który ma przybyć do Polski, jako przewodniczący misji obserwacyjnej Parlamentu Europejskiego ws. użycia Pegasusa, stwierdził: „Spróbujemy pomóc polskiemu społeczeństwu zmienić władze, które wydają się nie być dobre dla Polski.” Przyjrzymy się danym z Hiszpanii, a zobaczymy, że może poseł pomógłby hiszpańskiemu społeczeństwu zmienić władze, które wydają się nie być dobre dla Hiszpanii.

Zobacz także: Ozdoba o miksie energetycznym: Węgiel daje nam gwarancje suwerenności [NASZ WYWIAD]

Hiszpania to cudowny kraj, o wspaniałych tradycjach, przeżywający dziś jednak ogromny kryzys. Jak wynika z najnowszego raportu hiszpańskiego oddziału Caritas, podczas kryzysu związanego z pandemią koronawirusa, w Hiszpanii przybyło 2,5 milionów ubogich. Łącznie w biedzie lub na granicy ubóstwa żyje już około 11 milionów obywateli tego 47-milionowego kraju. Prawie 2 miliony gospodarstw domowych w Hiszpanii żyje obecnie z dochodów tylko jednego członka rodziny, który dodatkowo ma niestabilną sytuację zawodową, to znaczy podczas minionego roku, jedyny żywiciel rodziny, co najmniej przez trzy miesiące był na bezrobociu. 34 procent rodzin w okresie pandemii zostało zmuszonych do oszczędzania na zakupie podstawowych dóbr konsumpcyjnych, takich jak żywność i odzież. Według szacunków władz w Hiszpanii aktualny poziom bezrobocia w tym kraju wynosi 14,6 procent. Gabinet premiera Pedro Sáncheza, przywódcy Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej (Partido Socialista Obrero Español – PSOE), ocenia, że na przełomie RP 2021 i RP 2022 bez pracy pozostawało w Hiszpanii 76,8 tysiąca osób.

Wypowiedź posła doskonale pokazuje, w jakim odrealnieniu zaczynają żyć zwolennicy Unii Europejskiej, którzy czerpią z tego tytułu profity. Możemy zapytać, czy dla takiego posła, liczy się interes Hiszpanii, czy może interes Unii Europejskiej, która jest jego nową ojczyzną, albo być może raczej te benefity, które otrzymuje w zamian za gloryfikację UE, które są jego najnowszą ojczyzną? Czy może taki poseł do Parlamentu Europejskiego zająłby się naprawą własnego kraju, który tego potrzebuje najbardziej? Możemy też zadać pytanie retoryczne, czy taki europoseł pojedzie na granicę Rosji i Ukrainy bronić demokracji i praw człowieka? Być może przyjedzie do Polski, pojeździć ze swoim przełożonym na hulajnodze. A dla Hiszpanów jedyną szansą pozostaje pewnie partia VOX i Santiago Abascal. Z całego serca życzymy odrodzenia Hiszpanii. Szczęść Boże!

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY