Teatr Powszechny szokuje. Skandaliczny spektakl pokazuje, co lewica zacznie robić z chrześcijanami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Teatr Powszechny w Warszawie

Na deskach warszawskiego Teatru Powszechnego wystawiany jest spektakl „Radio Mariia” obrażający uczucia religijne chrześcijan. / fot. Paweł Szkutnik

Teatr Powszechny wystawił ostatnio spektakl "Radio Mariia" godzący w uczucia religijne chrześcijan. Aktorzy szydzą z krzyży, przedmiotów kultu religijnego i wystawiają listy gończe za katolikami. Sprawą zajął się Ordo Iuris.
  • Teatr Powszechny wystawia spektakl pt. “Radio Mariia”, w którym pojawiły się sceny o wydźwięku mocno antychrześcijańskim
  • W jednej z nich aktorzy wyrzucają krzyże do kosza na śmieci, w innej wystawiają listy gończe za katolikami
  • Skandaliczną “sztukę” wziął pod lupę Instytut Ordo Iuris, prawnicy zawiadomili prokuraturę
  • Zobacz także: “Lex Hoc” nie przejdzie na złość Niedzielskiemu? Do gry wchodzi Ziobro

Teatr Powszechny “opiłowuje” chrześcijan

Na deskach warszawskiego przybytku miał premierę spektakl “Radio Mariia” w reżyserii Rozy Sarkisian. Fabuła przedstawienia prezentuje dystopijną przyszłość, w której Kościół Katolicki został zniszczony. Przeciwnicy Chrystusa zamienili świątynie w lokale rozrywkowe, a organy ścigania represjonują chrześcijan i zwalczają ich wszelkimi dostępnymi środkami. W jednej ze scen pojawia się kosz na śmieci, do którego aktorzy wyrzucają krzyże, święte obrazy, portrety papieża i figurę Chrystusa.

Co istotne, Teatr Powszechny finansują władze stolicy z pieniędzy podatników. Sprawą zajmuje się już Instytut Ordo Iuris.

W ostatnim czasie w sposób drastyczny wzrosła liczba przestępstw motywowanych nienawiścią wobec chrześcijan. Nie tylko są to obrazoburcze spektakle, niszczenie figur świętych czy fasad świątyń, ścinanie krzyży, demolowanie przydrożnych kapliczek, zakłócanie przebiegu nabożeństw, ale mamy już do czynienia z fizycznymi atakami na osoby duchowne. Tym istotniejsze jest reagowanie na wszystkie tego typu zdarzenia. Brak reakcji karnej ośmiela bowiem kolejnych naśladowców. Z taką reakcją muszą zwłaszcza się spotykać wszelkie przejawy naruszania uczuć religijnych przez celebrytów oraz podczas wydarzeń kulturalnych takich jak spektakle czy koncerty, gdyż trafiają do szerszego grona odbiorców, kształtując w opinii publicznej poczucie bezkarności w przypadku bierności organów ścigania.

– mówiła adw. Magdalena Majkowska z Zarządu Ordo Iuris.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Instytut Ordo Iuris przygotowuje w tej sprawie zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. Dotyczy ono możliwości popełnienia przestępstw z art. 196 i 257 Kodeksu karnego, czyli obrazy uczuć religijnych oraz znieważenia grupy ludności ze względu na jej przynależność wyznaniową.

Niedziela

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY