SENSACJA! Adam Niedzielski grozi, że odejdzie z rządu! RMF FM ujawnia

Dodano   8
  LoadingDodaj do ulubionych!
Adam Niedzielski

Adam Niedzielski zagroził dymisją / fot. PAP/Tomasz Gzell

Adam Niedzielski uzależnia swoją przyszłość w rządzie od ustawy posła PiS Czesława Hoca - chodzi o umożliwienie pracodawcom wprowadzenie segregacji Polaków na zaszczepionych oraz tych, którzy na przyjęcie preparatu się nie zdecydowali. O stanowisku szefa resortu zdrowia informuje we wtorek radio RMF FM.
  • Adam Niedzielski rozważa odejście z rządu – minister zdecyduje się na taki krok, jeżeli ustawa o segregacji sanitarnej w zakładach pracy nie przejdzie
  • Przepisy, które mają dać pracodawcom narzędzia do weryfikacji testów i szczepień pracowników, utknęły w Sejmie
  • Prace nad skandalicznymi rozwiązaniami toczą się od ponad pół roku, a pierwotnie ustawa miała trafić pod obrady Sejmu we wrześniu
  • Niedzielski w rozmowach z władzami PiS zaczął otwarcie mówić, że jeśli przepisy nie zostaną przyjęte, odejdzie ze stanowiska
  • Zobacz także: Najnowszy sondaż: Komu ufają Polacy? Trzaskowski w tarapatach

Adam Niedzielski grozi dymisją

Projekt wprowadzenia segregacji sanitarnej w zakładach pracy na dobre utknął na wczesnym etapie legislacji. Proponowane przez posłow PiS przepisy przewidują oddanie w ręce pracodawców narzędzi, które faktycznie doprowadzą do segregacji i dyskryminacji być może nawet milionów niezaszczepionych Polaków.

O przejście “Lex Hoc” (od nazwiska jednego z pomysłodawców, Czesława Hoca) zabiegał od dłuższego czasu minister zdrowia. Teraz Niedzielski traci wpływy na rzecz stronnictwa antyszczepionkowców wewnątrz obozu rządzącego. Do głosowania nad ustawą nie doszło na ostatnim posiedzeniu Sejmu. Przeszkodą stała się poprawka zgłoszona przez Annę Marię Siarkowską. Posłanka chciała złagodzenia ustawy i dopuszczenia do pracy nie tylko osób zaszczepionych lub przetestowanych, ale także tych z wysoką liczbą przeciwciał.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Jak podają reporterzy RMF FM, Adam Niedzielski traci powoli cierpliwość. Minister zdrowia podczas poniedziałkowej konferencji prasowej przekonywał, że odbył już konsultacje z premierem i prezesem Kaczyńskim. W trakcie rozmów miał uzyskać zapewienie, że “ustawa będzie procedowana i poddana drugiemu czytaniu” w przyszłym tygodniu. Jeżeli jednak do tego nie dojdzie – minister poda się do dymisji.

Z kolei w miniony weekend w wielu miastach w Polsce doszło do protestów. Tysiące Polaków występowało na ulicach przeciwko segregacji sanitarnej i weryfikacji szczepień przez pracodawców.

RMF 24

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY