Straż Graniczna: Kolejne próby nielegalnego przekraczania granicy

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Straż Graniczna

Straż Graniczna / fot. Twitter

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

Jak informuje Straż Graniczna, ostatniej doby miały miejsce kolejne próby nielegalnego przekraczania granicy. Polskie służby odnotowały 69 nowych zdarzeń z udziałem migrantów. Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej cały czas pozostaje napięta.

Kolejne próby nielegalnego przekraczania granicy

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Od początku grudnia było 1,2 tys. prób. W listopadzie odnotowano 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku 17,5 tys., wrześniu 7,7 tys., sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Nowe metody białoruskich służb granicznych

Jak informuje kapitan Krystyna Jakimik-Jarosz, polscy funkcjonariusze stacjonujący na granicy polsko-białoruskiej skarżą się, że tamtejsze służby wykorzystują psychologiczne metody mające na celu osłabić morale żołnierzy i pograniczników. Wykorzystują okres świąteczny do manipulacji polskimi służbami.

“Po białoruskiej stronie granicy pojawił się mężczyzna w kominiarce, doskonale mówiący po polsku i zaczął wypytywać, czy nam nie żal, że świąt nie spędzimy z rodziną” – powiedziała rzecznik podlaskiej Straży Granicznej.

Obecnie na granicy przebywają głównie młodzi i silni mężczyźni. Wśród imigrantów praktycznie niemożliwe, wydaje się odnalezienie kobiet i dzieci.

“Często są to te same osoby, które zatrzymaliśmy poprzedniego dnia. Bardzo rzadko kobiety, od dłuższego czasu nie było przypadku, by wśród zatrzymanych byli nieletni” – poinformowano.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY