Ideolog narodowego zaprzaństwa [OPINIA]

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Bronisław Komorowski, Donald Tusk, Wojciech Jaruzelski, Leszek Miller, Józef Oleksy.

Bronisław Komorowski, Donald Tusk, Wojciech Jaruzelski, Leszek Miller, Józef Oleksy. / Fot. Jacek Turczyk/PAP. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Były prezydent Komorowski, wzywając do szacunku dla Jaruzelskiego uznał, że wysługiwanie się obcemu mocarstwu i w jego imieniu prześladowanie i zniewalanie własnego narodu, jest częścią tradycji narodowej.

Uznał w ten sposób że dziedzictwo targowicy i zbrodniczego komunizmu jest równorzędne tradycji walki o wolność. A w rzeczywistości relatywizując w ten sposób znaczenie patriotyzmu i walki o niepodległość, uznał, że zdrada jest naczelną zasadą organizowania życia narodowego. Zdrada własnej wspólnoty narodowej była w przeszłości programem zaborców dla Polaków, a także sowieckiego komunizmu uznającego patriotyzm co najwyżej za “formę” realizacji ideologii i praktyki zbrodniczego komunizmu. Każdy zdrowy naród, aby żyć i rozwijać się musi tego typu ideologię narodowego zaprzaństwa wytępić ze swojej wspólnoty, rozpalonym żelazem.

Zobacz także: 40 lat temu milicjanci zamordowali 9 górników w kopalni Wujek. Roty Niepodległości uczciły ofiary [+FOTO]

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY