Motyka: Zakazany obiad, czyli faszystowska zupa i totalitarne drugie danie [KOMENTARZ DNIA]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

W minionych dniach mieliśmy do czynienia z prawdopodobną blokadą, przez znany portal aukcyjny, licytacji obiadu z liderem polskich środowisk narodowych. Walka z patriotyzmem, uznawanym przez pewne osoby za faszyzm (ot, taki popularny pogląd, na widać szczególnie wyedukowanych w sprawach doktryn społeczno-politycznych, światowych salonach) spędza niektórym sen z powiek, a jak widać nawet przy obiedzie, nie mogą o tym zapomnieć. Zastanówmy się, jakby mogła wyglądać bitwa z "faszyzmem" nad talerzami?

Jeden, czy drugi decydent od teraz są niezwykle przerażeni, że ta tu zupa, powiedzmy fasolowa, zakrawa na świadomie faszystowską. Już na sam widok pływającego w niej jaśka, myśli zmierzają ku statolatrii, gdy łyżką sięgnie, by skosztować, przed oczyma ma marsz tysięcy Czarnych Koszul, przełyka, smakuje i czy smaczne? Czy już tylko okrzyk: „Ach, ten Benito Mussolini!”. To była zupa, a co na drugie, to może knedle, ale coś jakieś takie nazistowskie, ze śliwkami, ale coś hitlerowskie. Niech je, nie myśli tyle. I miele językiem, a to w zapachu goebbelsowskie, a w smaku himmlerowskie. A trawić to, to jak bitwa pod Stalingradem. Zjadł i to, z poczuciem, że wygrał, zwyciężył, pokonał faszyzm, nazizm, a może i komunizm przy okazji. Teraz niech się wyłoży, na kanapie i trochę odpocznie, po boju bezkrwawym, przecież zasłużył.

Nie wiadomo jakie słowa kierować do tych, co trwają na odwiecznej walce ze smokiem “faszyzmu”. Jedno jest pewne trzeba życzyć zdrowia, oczywiście fizycznego, ale przede wszystkim tego psychicznego i duchowego. Być może warto, żeby choć raz na czas, dostrzegli bardziej pokojową rzeczywistość, szczęść Boże!

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Zobacz także: Dzierżawski: Przestępczość aborcyjna to największy problem [NASZ WYWIAD]

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY