Bąkiewicz ujawnił koszty organizacji Marszu Niepodległości. Kwota zaskakuje! “Potrzebujemy wsparcia darczyńców”

Dodano   7
  Loading
Uczestnicy Marszu Niepodległości 2021.

Uczestnicy Marszu Niepodległości 2021. / Fot. PAP/Leszek Szymański. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

11 listopada przeszedł dwunasty już Marsz Niepodległości. Nadal trwa zbiórka na koszty organizacji tej manifestacji. W tym roku suma kosztów organizacji tego największego patriotycznego wydarzenia osiągnęła pułap 350 000 zł.
  • Wynajem i montaż scen, zapewnienie nagłośnienia, obsługa techniczna, itp. to wydatek ok. 190 tys. złotych.
  • Niemałą część kosztów Marszu Niepodległości stanowi zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim jego uczestnikom. Jak pokazał przebieg wszystkich poprzednich Marszy, jest to niezwykle ważna kwestia. W tym roku koszt ten wyniósł około 100 tys. zł.
  • To tylko część kosztów. Inne szczegóły poniżej.
  • Zobacz także: Kopczyński: Globaliści chcą do końca zniszczyć polski system edukacji [NASZ WYWIAD]

Za pośrednictwem portalu twojazbiorka.pl jest prowadzona zbiórka na organizację Marszu Niepodległości. Mimo, że patriotyczna manifestacja już się w tym roku odbyła, nadal nie zebrano pełnej kwoty, jaka potrzebna jest na sfinansowanie jej organizacji.

Niemałą część kosztów Marszu Niepodległości stanowi zapewnienie bezpieczeństwa

Wśród sięgających 350 tys. zł kosztów tego wydarzenia znaczną część pochłonęły kwestie występów artystycznych. Wynajem i montaż scen, zapewnienie nagłośnienia, obsługa techniczna, itp. to wydatek ok. 190 tys. złotych. Dodatkowe 10 tys. to honoraria dla występujących artystów. Jest to i tak niska kwota, bo decydują się oni bardzo często wystepować na patriotycznym wydarzeniu po kosztach, za symboliczne honoraria. Kolejne 15 tys. zł to koszt oprawy Marszu Niepodległości wykonywanej przez rekonstruktorów historycznych czy konne grupy historyczne.

Niemałą część kosztów Marszu Niepodległości stanowi zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim jego uczestnikom. Jak pokazał przebieg wszystkich poprzednich Marszy, jest to niezwykle ważna kwestia. W tym roku koszt ten wyniósł około 100 tys. zł. Na to składa się m.in. szkolenia i ekwipunek (kamizelki, krótkofalówki, systemy łączności i monitoringu, itp.) dla członków Straży Marszu Niepodległości. Warto zaznaczyć, że ci działacze ochraniają Marsz za darmo, społecznie. Trzeba docenić ich wkład. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, w związku z organizacją wielkiej narodowej manifestacji musi przynajmniej w pewnej części zapewnić wolontariuszom noclegi, wyżywienie i przejazdy. To generuje kolejne koszty w granicach 30 tys. zł. Dodatkowe 15 tys. zł to koszty zabezpieczenia odpowiedniej liczby karetek i ratowników.

Transmisja tegorocznego Marszu Niepodległości kolejnym wielkim sukcesem

Warto zauważyć, że w tym roku osoby, które nie mogły być osobiście w Marszu Niepodległości, wśród tłumu 150 tys. patriotów, mogły śledzić jego przebieg w wysokiej jakości transmisji online, za pośrednictwem Mediów Narodowych. Poprawieniu poziomu transmisji pomogło m.in. łącze satelitarne, zastosowane po raz pierwszy przez nasze media. Transmisja telewizyjna, jaką zapewniamy, to nawet przy sporych oszczędnościach ok. 30 tysięcy złotych. Na czas Marszu konieczne jest wynajęcie dodatkowych lokali, zapewnienie obsługi informatycznej oraz medialnej, to ok. 25 tys. zł.

Do tych wszystkich kosztów należy dodać koszty promocji i obsługę prawną. Co roku prawnicy związani z Marszem Niepodległości dbają o dobre imię wydarzenia i stają w obronie jego uczestników. Z kolei w ramach promocji zorganizowano namioty, wydrukowano plakaty, czy zaopatrzono wolontariuszy punktów informacyjnych. Te ostatnie koszty są jeszcze szacowane.

Proszę Państwa, musimy brakującą sumę uzbierać – i to jak najszybciej! Wiele rachunków czeka na zapłacenie. Apeluję o wsparcie finansowe Marszu! Proszę jednocześnie pamiętać, że nawet drobne, ale regularne i dokonywane jeszcze przed naszą manifestacją wpłaty będą dla nas nieocenioną pomocą. Dzięki stałym wpływom będziemy mogli precyzyjnie zaplanować wydatki – podkreślił prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Genowefa
Gość
Genowefa
19 listopada 2021 10:00

Ciekawe ile organizatorzy ewentualnego marszu zwolenników UE i lewatywy zapłacili by za marsz w podobnej sile i oprawie. Podejrzewam, ze nie zeszli by poniżej miliona.

Okop
Gość
Okop
19 listopada 2021 10:04

Niech ci Gliński da, lubicie gadać na eskimosów ale kasę to chętnie od nich bierzecie.

Husaria
Gość
Husaria
19 listopada 2021 11:25

To na co poszły te 3 mln z kieszeni podatnika?

Mariusz
Gość
Mariusz
23 listopada 2021 00:20
Reply to  Husaria

Na marsze równosci i na zlot czarownic z piorunami

Szkoda
Gość
Szkoda
22 listopada 2021 10:42

Ten marsz za sprawą Roberta B. stał się marszem podległości. O czym zresztą powiedział sam Robert B.

Arx
Gość
Arx
22 listopada 2021 11:28

W innym artykule zarzuca, ze duze koszty przez utrudnienia czajkowskiego – tutaj w rozpisce juz ani słowem o czajkowskim. Kto tu z kogo próbuje zrobic wała??? No, a tej podległości Bąkiewicza do rzadzacych to juz nie wspomne – zawiodłem sie strasznie!

Artur
Gość
Artur
22 listopada 2021 23:18

przecież państwo organizowało masz

POLECAMY