Bodakowski rysuje. Satyra na dziś: Tworzymy problemy, by je bohatersko rozwiązywać

Dodano   0  
  Loading
PIS PO Lewica PSL UE rysunek Jan Bodakowski

PIS PO Lewica PSL UE rysunek Jan Bodakowski / PIS PO Lewica PSL UE rysunek Jan Bodakowski

Politycy zazwyczaj sami odpowiadają za problemy, które potem bohatersko rozwiązują. Zapewne dzieje się tak, bo są bezpodstawnie przekonania o swojej genialności, choć mają ograniczone horyzonty intelektualne, brakuje im wykształcenia i pozbawieni są inteligencji.


Wszystkie te upośledzenia bardzo im pomagają w karierze politycznej. Dzięki tym upośledzeniem nie mają oporów jak osoby z inteligentne, są pozbawieni autokrytycyzmu i pogrążeni w emocjonalnym fanatyzmie. Oczywiście niektórzy absolutnie zdemoralizowani co lepsi cwaniacy zdają sobie sprawę ze szkodliwości swoich działań, ale krzywdzą ludzi dla swoich indywidualnych korzyści ekonomicznych. Takiej postawie sprzyja demoralizacja, wyzwolenie się z moralność katolickiej, posoborowe wykorzenienie katolicyzmu z Kościoła, które sprawia, że ludzie są pozbawieni busoli etycznej w swoim życiu.

Życie Polaków, podobnie jak ludzi w innych krajach mogłoby być o’wiele lepsze, gdyby politycy nie tworzyli problemów, które potem eskalują i tworzą nowe problemy. Dzisiejsze problemy Polski wynikają między innymi z integracji z UE (którą poparły wszystkie partie w Polsce, nie licząc wolnościowców i narodowców).

Jedyną drogą do dobrobytu w Polsce jest gospodarka wolnorynkowa – warto zaznaczyć, że warunkiem funkcjonowania wolnego rynku jest zachowanie moralności katolickiej, która sprawia, że kontrahenci czują się zobowiązani do wzajemnej uczciwości i rzetelności. Dziś nasz kraj nie rozwija się tak, jakby to wynikało z olbrzymiej pracowitości i kreatywności Polaków. Barierą są szkodliwe przepisy i wysokie podatki. My Polacy w Polsce nie możemy ich zlikwidować, bo jesteśmy w Unii Europejskiej, a euro przepisy zabraniają nam przyjmowania korzystnych dla Polskich ustaw o likwidacji narzuconych przez UE szkodliwych przepisów i wysokich podatków.

Skutkiem braku dobrobytu w Polsce są różne problemy socjalne np. ubóstwo Polaków. Politycy stworzyli problem euro okupacji, z którego wynika stagnacja gospodarcza, która skutkuje biedą, a ta skutkuje patologiami (złym stanem zdrowia, brakiem perspektyw, uzależnieniami). I politycy bohatersko rozwiązują stworzone przez siebie problemy – zapewne większość z nich nie jest w stanie pojąć zależności przyczynowo skutkowej swoich działań, konsekwencji swoich decyzji z przeszłości, przewidzieć skutków swoich obecnych działań.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY