Najlepsze sposoby na poprawę jakości zdjęć. Narzędzia online i offline

artykuł sponsorowany
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

fot. AdobeStock

Zbyt małe zdjęcie, jego niska jakość lub po prostu niezbyt udane ujęcie - to problemy, z którymi często mają do czynienia nie tylko amatorzy, ale i doświadczeni fotografowie. Jeśli potrzebujesz konkretnego zdjęcia, ale nie jest ono według Ciebie zadowalające pod kątem jakości, wyjściem z takiej sytuacji może okazać się jego ulepszenie w specjalnie stworzonym w tym celu oprogramowaniu. Czytając dalej, dowiesz się, jakie narzędzia mogą okazać się dla Ciebie przydatne, z których z nich można korzystać online i offline, na zasadach odpłatnych, jak i całkiem za darmo.

Ulepszenie zdjęć za pomocą narzędzi graficznych

Obecnie do ulepszenia jakości zdjęć nie są wymagane skomplikowane programy graficzne. Takie proste i intuicyjne rozwiązania, jak np. Canva idealnie nadają się dla wszystkich tych, którzy chcą posiadać naprawdę świetnie prezentujące się fotografie i jednocześnie nie poświęcać ogromu czasu na ich edycję. Za pomocą Canva można zrealizować m/in. takie działania:

 • przyciąć zdjęcie;
 • usunąć tło;
 • nałożyć jeden obraz na drugi;
 • odwrócić obraz w pionie lub poziomie.

Skalowanie zdjęć online i offline

Jeśli dysponujesz obrazem o niskiej rozdzielczości, taki program, jak Let’s Enhance pomoże zwiększyć jego rozmiar bez utraty jakości. W tym celu stosuje się specjalny algorytm, który nie tylko rozciąga istniejące piksele, ale dodaje nowe zgodnie z analizą funkcji obrazu.

Żeby polepszyć jakość zdjęć, niekoniecznie należy korzystać z laptopa, w zupełności wystarczy użycie smartfona z dobrym edytorem, na przykład Mendr. Za pomocą tego programu można usunąć zbędny obiekt ze zdjęcia, zmienić tło itp. Jedynym problemem może być potrzeba zapłacenia za niektóre funkcje, jednakże jakość wykonywanych poprawek będzie naprawdę warta tego rodzaju wydatków. Można wymienić także jeszcze kilkanaście programów, które umożliwiają szybką i jakościową edycję zdjęć.

Istnieje także oprogramowanie do powiększenia zdjęć – pl.depositphotos.com/upscaler.html. Cały proces przebiega bez utraty jakości, ponadto skalowany bez utraty jakości obraz można pobrać za darmo i następnie wykorzystać w swoich projektach.

Efekty online i ulepszanie zdjęć

Nawet, jeśli zdjęcie wydaje się beznadziejne, można poprawić jego jakość za pomocą specjalnych efektów, które są dostępne online. Takie opcje można znaleźć zarówno we wspomnianej wyżej Canvie, jak i wielu innych podobnych programach. Efekty specjalne pozwalają zmienić przeciętny obraz nie do poznania, przekształcając go w prawdziwe arcydzieło.

Sztuczna inteligencja jako narzędzie doskonalenia nieudanych zdjęć

Sztuczna inteligencja – to najbardziej nowoczesne rozwiązanie stosowane do ulepszenia jakości zdjęć. Strony online i oprogramowanie tego typu są dostępne zarówno na zasadach online, jak i offline. Ponadto niektóre z narzędzi umożliwiają doskonalenie jakości nie tylko zdjęć, ale i obrazów. Oto są najbardziej popularne wersje narzędzi online i offline oparte na sztucznej inteligencji i dostępne w Polsce:

 • Retusz zdjęć AI;
 • Darmowy skaler obrazów Vidmore;
 • Pixlr;
 • Luminar AI;
 • Aurora HD;
 • Adobe Photoshop.

Większość z wymienionych wyżej programów umożliwia edycję zarówno automatyczną, jak i ręczną. Także istnieje możliwość grupowej edycji zdjęć różnej jakości.

Czy można dokonać edycji zdjęć offline?

Jeśli nie masz dostępu do Internetu, a chcesz dokonać szybkiej i jakościowej edycji zdjęć, mamy dla Ciebie kilka wspaniałych opcji. Większość z nich możesz wykorzystać nieodpłatnie lub skorzystać za naprawdę symboliczną cenę.

Najprostszym rozwiązaniem do edytowania zdjęć są edytory na iPhone’a i Androida. Jeśli nie masz ich w swoim smartfonie, możesz pobrać za darmo na Google Play Market lub Apple App Store:

 • BigJPG. Umożliwia edycję maksymalnie 20 zdjęć w ciągu 30 dni. Podstawowe funkcje – zmiana rozdzielczości zdjęć, likwidacja rozmycia, rys i ziarnistości.
 • iWai. Darmowy program umożliwiający poprawę jakości zdjęć o dowolnym rozmiarze.
 • Gigapixel AI. Odpłatny program o zróżnicowanych funkcjach. Służy do zmiany rozmiaru zdjęcia, eliminacji zidentyfikowanych wad. W efekcie użycia Gigapixel AI tworzy się obrazy, których nie da się odróżnić od tych zrobionych przy użyciu profesjonalnego aparatu.
 • Reshade. Darmowy i wygodny program, w którym poprawa jakości obrazu odbywa się automatycznie – wystarczy wybrać dane źródłowe i ustawić kluczowe parametry konwersji.
 • AVCLabs Photo Enhancer AI. Płatny program do edycji zdjęć online. Za pomocą aplikacji można poprawić jakość nie tylko nowych, ale i starych zdjęć, a także obrazów zeskanowanych z papieru lub filmu.

Jak można wnioskować, nawet posiadając zdjęcie niezbyt dobrej jakości, można przekształcić go w świetnie prezentujące się na ekranie smartfona, laptopa oraz po wydruku. Większość z programów, służących temu celowi i przeznaczonych dla amatorów jest dostępna do pobrania za darmo lub kosztuje bardzo mało, a jednocześnie nie wymaga specjalnego doświadczenia i przygotowania do ich wykorzystania.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY