Będzie “solidna, wysoka zapora” na granicy Polski z Białorusią. Rząd przyjął projekt ustawy

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szef MSWiA Mariusz Kamiński

Szef MSWiA Mariusz Kamiński / Fot. Twitter

Rząd przyjął projekt ustawy zakładający zbudowanie zapory na granicy polsko-białoruskiej. Jak wskazują rządzący, obecny płot jest jedynie rozwiązaniem tymczasowym.
  • Projekt uwzględnia również stworzenie na granicy systemu monitoringu oraz detekcji ruchu.
  • Według MSWiA w przyjętym przez rząd projekcie “zaproponowano stworzenie mechanizmów, które umożliwią wybudowanie ogrodzenia w możliwie najkrótszym czasie”.
  • Od sierpnia straż graniczna udaremniła ponad 16 tys. prób nielegalnego sforsowania granicy polsko-białoruskiej.
  • Zobacz także: Wielka Brytania: Polka nie wytrzymała i zmiotła eko-świrów z ulicy [+WIDEO]

Projekt uwzględnia również stworzenie na granicy systemu monitoringu oraz detekcji ruchu.

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o budowie zabezpieczenia granicy Polski z Białorusią. Projekt, który trafi teraz do Sejmu, zakłada stworzenie solidnej, wysokiej zapory, wyposażonej również w system monitoringu oraz detekcji ruchu – poinformował szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński.

W ostatnich dniach na granicy polsko-białoruskiej pojawiły się choćby patrole konne Wojsk Obrony Terytorialnej. Cały czas jest obserwowany wzmożony ruch migracyjny.

Pomimo zapewnienia dodatkowego wsparcia kadrowego dla oddziałów straży granicznej, pomocy żołnierzy Sił Zbrojnych RP i policji oraz zastosowanych tymczasowych instalacji, liczba podejmowanych prób przekroczenia granicy polsko-białoruskiej nie maleje – wskazał szef MSWiA.

Według MSWiA w przyjętym przez rząd projekcie “zaproponowano stworzenie mechanizmów, które umożliwią wybudowanie ogrodzenia w możliwie najkrótszym czasie”.

Projekt zakłada, że ustawa wejdzie w życie dzień po ogłoszeniu, ze względu na wyjątkową pilność realizacji inwestycji w kontekście istniejących zagrożeń na granicy państwowej – zaznaczył minister Mariusz Kamiński.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Od sierpnia straż graniczna udaremniła ponad 16 tys. prób nielegalnego sforsowania granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 5 tys. miało miejsce w październiku. We wszystkich ośrodkach straży granicznej przebywa obecnie ponad 1,5 tys. nielegalnych migrantów.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY