Patrole konne WOT pojawiły się na granicy polsko-białoruskiej

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Patrol konny WOT

Patrol konny WOT / Fot. WOT

Na granicy polsko-białoruskiej pojawiły się patrole konne Wojsk Obrony Terytorialnej. Zostały skierowane do zabezpieczenia granicy państwowej na kierunku wschodnim.

Zobacz także: Radna Koalicji Obywatelskiej o kolejnym Lidlu pod Warszawą: “Wielki plan Hitlera”

Patrole konne WOT mają być wsparciem dla działań Straży Granicznej.

Doskonała mobilność w trudnym terenie, szybkość przemieszczania, możliwość juczenia i transportu dodatkowego wyposażenia, duży zasięg działania, głębokość obserwacji oraz błyskawiczna reakcja na zagrożenie – to zestaw cech, które zadecydowały o skierowaniu patroli konnych WOT na wsparcie Straży Granicznej w zabezpieczeniu granicy z Białorusią – napisał płk Marek Pietrzak, Rzecznik prasowy WOT.

Patrole konne są na polsko-białoruskiej granicy od wczoraj.

Patrole konne to kolejny obszar działania w ramach operacji pk. „Silne Wsparcie” jaką od przeszło miesiąca prowadzą Wojska Obrony Terytorialnej. Dzięki wykorzystaniu koni żołnierze WOT jeszcze bardziej efektywnie będą mogli wspierać działania funkcjonariuszy Straży Granicznej na granicy z Białorusią – dodał rzecznik.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Kilka dni temu Jarosław Kaczyński zapowiedział powstanie na granicy poważnej zapory.

Omawialiśmy podjęte już decyzje, podjęte także w sferze finansowej, o budowaniu tam bardzo poważnej zapory – nie tych zapór, które zostały postawione doraźnie, tylko takiej zapory, którą naprawdę bardzo trudno sforsować – relacjonował po wyjazdowym posiedzeniu Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy rozpocznie się budowa zapory na granicy, ani ile potrwa.

magnapolonia.org

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY