Bodakowski rysuje. Satyra na dziś: Należy być krytycznym wobec oficjalnych statystyk

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
covid rysunek Jan Bodakowski

covid rysunek Jan Bodakowski / covid rysunek Jan Bodakowski

Zaletą posiadania wiedzy uniwersyteckiej jest świadomość tego, że to, jak zbieramy dane na temat jakiegoś zjawiska, wpływa na otrzymany wynik. Wynik ten może być sprzeczny z rzeczywistością właśnie z powodu wadliwego zbierania danych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

W ramach zastraszania medialnego, które ma skłonić ludzi na całym świecie do bezkrytycznego podporządkowywania się decyzjom władz (niezależnie od tego, jak bardzo są głupie), media bombardują nas komunikatem o tym, że przyjmowani do szpitali z rozpoznanie covid to głównie niezaszczepieni.

Ten perswazyjny komunikat ma nas skłonić do niepotrzebnego wstrzykiwania sobie eksperymentalnego nieprzebadanego mutagenu o potencjalnie szkodliwym działaniu. Można podejrzewać, że taki komunikat jest manipulacją. Pojawiły się bowiem opinie, że testy na covid (czyli te słynne PCRy, skuteczne w badaniach laboratoryjnych, które nie nadają się do diagnostyki, bo dają sprzeczne z rzeczywistością wyniki co do zdrowia pacjentów) są stosowane tylko wobec ”niezaszczepionych” a nie wobec wszystkich zgłaszających się pacjentów (czyli tych, co poddali się eksperymentowi i tych, którzy nie chcieli być darmowymi szczurami laboratoryjnymi dla koncernów).

W konsekwencji takiego zabiegu, o którym się nas nie informuje, wyniki wskazują na to, że covid rozpoznaje się u ”niezaszczepionych”. Równie dobrze można byłoby stwierdzić, że na covid zapadają tylko kobiety, gdyby wśród populacji chorych testowano tylko zgłaszające się kobiety, a nie wszystkich pacjentów (kobiety, mężczyzn, i zagubionych sympatyków lewicy).

Zapewne podobnie jest tak i z innymi statystykami, nie tylko dotyczącymi zdrowia, ale i tymi dotyczącymi np. ekonomii – PiS twierdzi, że nie ma inflacji – bo pewnie to, że potaniały lokomotywy równoważy wzrost cen żywności (w piekarni serbskiej cena precla wzrosła z 2 na 3 złote, czyli o 50%).

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY