Tęczowi anarchiści popierają przymus szczepień [OPINIA]

TYLKO U NAS
Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Jan Bodakowski

W latach osiemdziesiątych XX wielu młodych ludzi kontestujących komunizm w PRL określało się mianem anarchistów. Ludzie ci z zasady negowali przymus stosowany przez państwo, np. sprzeciwiali się przymusowej służbie wojskowej. Czasy się zmieniły. Dziś ''anarchiści'' w III RP wspierają przymusowe szczepienia na covid. Adolf Hitler (patrząc z dołu ze swojego kotła ze smołą) jest niewątpliwie dumny, że jego nazistowskie idee (przymusu, segregacji, eugeniki) stały się tak popularne wśród ''anarchistów” spod tęczowej szmaty.

Tęczowi anarchiści popierają państwowy przymus szczepień

Krótka rozmowa, jaką przeprowadziłem z tęczowymi anarchistami, którzy prowokowali przeciwników covidowego faszyzmu, na ulicy Wiejskiej w Warszawie naprzeciwko Sejmu, pokazuje, jak dziś niezwykle swobodnie środowiska tęczowe używają sformułowań politologicznych, nie znając ich znaczenia (lub świadomie i cynicznie zmieniając to znaczenie na całkowicie odmienne od oryginalnego). Siebie tęczowi nazywają wbrew faktom anarchistami. Tęczowi wbrew faktom twierdzą, że bronią wolności i tolerancji (odmawiając innym prawa wyboru, prawa do nieuczestniczenia w eksperymentach medycznych, prawa do korzystania z wolności słowa i udziału w debacie). Tęczowi wbrew faktom twierdzą, że ich irracjonalne zabobony są naukowe, a ich przeciwnicy to faszyści – bardzo ciekawym zjawiskiem jest to, że tęczowi nie umieją, lub nie chcą zdefiniować, co uważają za faszyzm.

Rozmowę z tęczowymi anarchistami przeprowadziłem przed demonstracją Konfederacji, która w środę odbyła się przed pomnikiem Witosa na placu Trzech Krzyży w Warszawie pod hasłem “Stop segregacji sanitarnej”. Uczestnicy demonstracji protestować przeciwko: bezprawnej segregacji sanitarnej, przymuszaniu do szczepień na Covid-19, skandalicznej ustawie 1449, która tego dnia miała być omawiana w parlamencie. Zdaniem Konfederacji PIS, PO, Lewica chcą odebrać Polakom podstawowe prawa obywatelskie gwarantowane w Konstytucji RP.

Zobacz także: Na granicy z Białorusią możliwe są incydenty zbrojne?

Rządowy projekt nr 1449 zakłada: Przymuszanie do szczepień na Covid-19. Unikanie odpowiedzialności za Niepożądane Odczyny Poszczepienne (NOP-y). Kary od sanepidu od 5 do 30 tys. zł za nie podanie informacji o osobach podejrzanych o zakażenia. 30-dniowe kwarantanny od powiatowego inspektora sanitarnego tylko na podstawie podejrzenia o zakażenie.

Uczestnicy manifestacji sprzeciwiali się też rządowym projektom dotyczącym: Możliwości wysłania niezaszczepionego pracownika na bezpłatny urlop, pozbawianie go pensji, a nawet zwalnianie z pracy. Zakazu wejść m.in. do restauracji, kin, czy hoteli bez paszportu covidowego (sprawdzać je ma przedsiębiorca). Obostrzeń dla przedsiębiorców, którzy nie będą sprawdzać paszportów covidowych klientów i pracowników.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Jan Bodakowski

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY