Na granicy z Białorusią możliwe są incydenty zbrojne?

TYLKO U NAS
Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Uzbrojeni żołnierze tuż przy granicy z Polską.

Uzbrojeni żołnierze tuż przy granicy z Polską. / Fot. Twitter

Nasz dziennikarz otrzymał nieoficjalną informację, że funkcjonariusze Straży Granicznej z okolic Bobrownik obawiają się wzrostu zagrożenia i eskalacji ze strony Białorusi. W tym eskalacji o charakterze typowo zbrojnym. Rzecznik prasowa pograniczników uspokoiła, ale po rozmowie z nią na Twitterze pojawiła się niepokojąca informacja o uzbrojonych żołnierzach białoruskich tuż przy naszej granicy.

Według informatora na granicy robi się coraz bardziej nerwowo. W okolice Bobrownik skierowanych ma być podobno dodatkowych pięciuset żołnierzy. Informacji tej nie udało się nam potwierdzić oficjalnie.

– Boję się, że sytuacja może eskalować w kierunku incydentów zbrojnych – usłyszeliśmy od mieszkańca Podlasia, który rozmawiał ze znajomym pogranicznikiem. – Tak właśnie mi powiedział. Są mocno zaniepokojeni. Obserwują uzbrojonych żołnierzy. Przy granicy pojawiają się leżące ciała.

Katarzyna Zdanowicz z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej wyjaśniła w rozmowie telefonicznej, że chociaż sytuacja jest napięta to nie nazwałaby tego zdecydowaną eskalacją. Wspomniała jednak również o leżących na ziemi ludziach i zapewniła, że nawet jeśli znajdują się oni po białoruskiej stronie to podejmowane są działania, których celem jest pomoc.

– Jeździmy również wszędzie tam, gdzie imigranci mają pojawiać się po naszej stronie – wyjaśniła. – Sprawdzamy każdą docierającą do nas informację.

Po rozmowie z panią rzecznik nie chcieliśmy siać niepokoju i pisać o zasłyszanych informacjach. Na Twitterze Straży Granicznej pojawiły się jednak alarmujące doniesienia.

– W pasie przygranicznym z Polską identyfikowani są żołnierze m.in. jednostek powietrzno-desantowych, służby do zadań specjalnych PKG RB, czy OMONU. Niektórzy żołnierze dysponują m.in. karabinami snajperskimi” – czytamy we wpisie Stanisława Żaryna.

Jak informują funkcjonariusze podobnych formacji nie widywali wcześniej w tym miejscu.

Zbigniew Heliński

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY