Autobusy przestaną kursować na linii Otwock – Warszawa. Wycofuje się jedyny przewoźnik

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Autobus MZK

Autobus MZK / Fot. Wikimedia Commons

Firma MiniBus poinformowała władze Karczewa, że pod koniec miesiąca autobusy przestaną kursować na linii Otwock – Warszawa. Przez pandemię lokalny przewoźnik mocno ucierpiał.

Autobusy przestaną kursować na linii Otwock – Warszawa

Firma MiniBus od lat zapewnia transport między Karczewem a Otwockiem i Warszawą. Pandemia i kryzys wpłynęły jednak i na tego przewoźnika. W związku z małą liczbą pasażerów musiał mocno zredukować rozkład jazdy. O ile otwocczanom pozostanie linia kolejowa i autobus 702, o tyle bez dojazdu może zostać gmina Karczew.

Dominik Mosak z MiniBusa tłumaczył jeszcze w kwietniu w rozmowie z „Linią”, że firma odczuła skutki pandemii, zwłaszcza od czasu, kiedy rozpoczęła się nauka zdalna i uczniowie przestali dojeżdżać do szkół.

– Do tego doszło kilka lockdownów i fakt, że wiele osób pracuje zdalnie w domu

– powiedział Mosak.

Linia od Karczewa do Otwocka finansowana

Burmistrz Karczewa Michał Rudzki w rozmowie z radiem RDC powiedział, że przed wakacjami zdecydowano się na finansowanie fragmentu linii od Karczewa do Otwocka.

– Mając na względzie zabezpieczenie transportowe mieszkańców, podjęliśmy decyzję o przedłużeniu tego do końca listopada

– powiedział.

Zaznaczył, że umowa jest podpisana właśnie z MiniBusem, a kwota wsparcia jest w okolicach 60 tys. zł.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Burmistrz dodał, że walczy o darmową linię. Podkreślił, że mieszkańcy, którzy płacą podatki w gminie Karczew mieliby transport do Szybkiej Kolei Miejskiej, która swój przystanek ma w Otwocku.

Okazuje się jednak, że radni dwukrotnie nie zgodzili się na ten pomysł. Rudzki informuje, że skierowano pismo w tej sprawie do stołecznego Zarządu Transportu Miejskiego.

– Z wnioskiem przede wszystkim o przeliczenie, jak by nam finansowo wychodziło uruchomienie linii dowozowej do PKP w Otwocku z częstotliwością w godzinach szczytu dwa połączenia na godzinę i w ciągu dnia raz na godzinę. Dodatkowo ewentualnie możliwość wsparcia, doradztwa, jeśli chodzi o wybranie optymalnej trasy 

– wyjaśnił.

rdc.pl, linia.com.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY