Talibowie: Kobiety nie będą mogły uprawiać sportu

Dodano   4  
  Loading
Afgańskie nastolatki przymuszane do ożenku oraz gwałcone przez Talibów?

Muzułmańskie kobiety / fot. PAP/EPA/Italian Defense Ministry

Ahmadullah Wasik, wiceszef komisji talibów ds. kultury przekazał, że afgańskie kobiety nie będą mogły uprawiać sportu. Jest to dowód na to, że talibowie nie zmienili swojego stosunku do kobiet, mimo licznych deklaracji.

Zmiany społeczno-polityczne w Afganistanie drastycznie zmieniają sytuację żyjących tam kobiet. Talibowie, którzy w połowie sierpnia przejęli kontrolę nad tym krajem, powołali we wtorek tymczasowy rząd. Mimo wcześniejszych deklaracji, w nowo powstałym gabinecie nie znalazła się jednak żadna kobieta. Tymczasem talibowie posunęli się o krok dalej i przekazali, że afgańskie kobiety nie będą mogły uprawiać sportu. 

Kobiety nie będą mogły uprawiać sportu

Ahmadullah Wasik, wiceszef komisji talibów ds. kultury, zapytany, czy kobiety m.in. będą mogły grać w krykieta, wyjaśnił, że sport nie jest dla nich „ani odpowiedni, ani konieczny”.

– Grając w krykieta, mogą znaleźć się w sytuacji, w której ich twarz i ciało nie będą zakryte. Islam nie pozwala na to, żeby kobiety tak się pokazywały

– powiedział Ahmadullah Wasik w środowej rozmowie z telewizją SBS.

Dodał, że kobiety mogą wychodzić i załatwiać podstawowe potrzeby, takie jak np. zakupy. Sport nie jest im jednak potrzebny.

– W krykiecie oraz innych sportach kobiety (…) będą odkryte i nie będą przestrzegały zasad ubioru, a islam na to nie zezwala 

– powiedział.

Zakaz uprawiania sportu, zwróciła uwagę stacja SBS, to kolejny dowód na to, że stosunek talibów do kobiet nie zmienił się od lat 1996-2001, kiedy sprawowali władzę w Afganistanie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Talibowie zapewniali po zajęciu Kabulu 15 sierpnia, że będą przestrzegali praw kobiet „w ramach szariatu”. Kiedy jednak ogłosili powstanie rządu tymczasowego, okazało się, że wszyscy jego członkowie to mężczyźni, pomimo obietnic, że u władzy znajdą się też kobiety.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Jagna
Gość
Jagna
9 września 2021 01:02

Czyż tu nie ma analogii do zakazu wejścia do restauracji dla niezaszczepionych. Nad czym tu się oburzać? nasze rządy gotują nam to samo. Tam kobiety są podludźmi, ubezwłasnowolnione, a na postępowym Zachodzie, który tak ubolewa nad dyskryminacją kobiet, podobny los gotuje się również milionom ludzi – szmaty na twarz. przymus szczepień, zakaz wychodzenia z domu (vide: Australia), zakaz wstępu do kina, restauracji dla niezaszczepionych, wreszcie pomysły aby pracodawcy odsyłali niezaszprycowanych na urlop bezpłatny, pomysły aby osoby 65+ były inaczej traktowane wbrew swojej woli. To ten sam zamordyzm, tylko skierowany na inną grupę. Dyskryminacja nie przebiega tylko podług płci, rasy czy wyznania, ale także podług każdego innego kryterium jak chociażby stanu zdrowia czy sposóbu życia. Więc nie krytykujmy Talibów, jeżeli te same metody stosowane są u nas. Najpierw zaprowadźmy wolność w Polsce, potem możemy walczyć o innych!

Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
9 września 2021 14:12

Hokej na lodzie uchodzi za typowo męski strój. A paradoksalnie tam kobiety mogą grać w pełni zakryte.

Krzysztof Sciepuro
Gość
Krzysztof Sciepuro
10 września 2021 21:35

Brawo te panowie! Na Zachodzie kobiety dopuszczono do uprawiania sportu i jak sie skonczylo? Albo eksperymenty medyczne, pozniej podszywanie sie pod plec ze strony facetow, a najnowsze- wojna o majtki, koszulki, trykoty. Gorszym bledem bylo tylko dopuszczenie kobiet do polityki, tu patrz Spurek, Wielgus, Zukowska itp.

AntyPO✡PiS
Gość
AntyPO✡PiS
15 września 2021 01:05

A feminazistki wciąż chcą ściągać islamistów do Polski. Idiotki czy brzydule (patrz Lempart), co sobie faceta w Polsce nie mogły znaleźć, więc chcą nadstawiać swoje tłuste 4-liery muzułmanom? Retoryczne pytanie!

POLECAMY